2019 m. gruodžio 13 d., penktadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Globalaus švietimo savaitė sujungė dvi Radviliškio ugdymo įstaigasSpausdinimo versija

Lapkričio 18–24 d. Lietuvoje ir visoje Europoje buvo rengiama 21-oji kasmetinė „Globalaus švietimo savaitė“. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių – gilintis į 17-a Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus.

Savaitės renginius Europos šalyse inicijuojantis Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos šiais metais daugiausiai dėmesio skyrė globalioms, su klimato kaita susijusioms problemoms. 2019-ųjų Globalaus švietimo iššūkių savaitės renginių temaPaskutinis klimato šauksmas!“. 

Radviliškio r. Sidabravo ir Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijose vyko įvairūs Globalaus švietimo savaitės renginiai.

Sidabravo ir Grinkiškio ugdymo įstaigose buvo parengti ekspoziciniai stendai informuojantys gimnazijų mokinius ir mokytojus bei visą bendruomenę apie organizuojamas iniciatyvas-iššūkius: „Diena be telefono“, „Diena be popieriaus“, „Diena be pirkinių“, „Diena be plastiko“ ir „Diena pamokoms be kėdžių/nesėdint“.

Visą savaitę abiejose mokyklose į biologijos, lietuvių kalbos, matematikos ir kitas pamokas buvo integruota mokytojų parengta kūrybinė medžiaga Paskutinis klimato šauksmas!“. Išradingiausi buvo mokyklų septintokai, aštuntokai ir devintokai gimnazistai bei lietuvių kalbos mokytoja Aistė Potapovienė iš Sidabravo gimnazijos. Mokyklų fojė buvo papuošti mokinių kūrybiniais darbais bei teatralizuota eisena-instaliacija. „Žali žmogeliukai“, kuri ne tik sukėlė įspūdį bendruomenių žmonėms, bet ir informatyviai priminė apie iššūkius kviečiančius susimąstyti, ką mes veikiame kiekvieną dieną, kaip įsivaizduojame ateitį ir ar galime ją keisti.

Gimnazijų bendruomenės nuoširdžiai džiaugiasi prisijungusios prie naujos Globalaus švietimo savaitės iniciatyvos, kuri sujungė dvi gimnazijas bendram tikslui. Buvo puiki proga visiems Radviliškio rajono dviejų ugdymo įstaigų bendruomenių žmonėms susimąstyti ir siekti keisti gyvenimo būdo ir vartojimo įpročius kartu atrandant naujų švietimo ir socializacijos formų.

Globalaus švietimo savaitės kūrybinių iniciatyvų vaizdo įrašų nuorodos:

Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos:

https://youtu.be/jMeykkh-Pio
https://youtu.be/Lu9HLdN-R7o
https://youtu.be/qoZvzRzBvCc
https://youtu.be/GeumSL98Z8I
https://youtu.be/zHa6HQKZFpU
https://youtu.be/Jfq-iAl-WYo

Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos:

https://youtu.be/0ZvXBWzV1OE
https://youtu.be/aA6chdy4q3s
https://youtu.be/-g5fybKhqmY
https://youtu.be/hBg-S_gq5bQ
https://youtu.be/qLSdiiO23vU

Silva Morkūnienė, iniciatyvų koordinatorė,
Sidabravo ir Grinkiškio gimnazijų biologijos mokytoja metodininkė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)