2021 m. spalio 17 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sidabravo ir Grinkiškio gimnazijos mokiniai domėjosi totorių kultūraSpausdinimo versija

Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams skirtoje akcijoje Sidabravo ir Grinkiškio gimnazijos mokiniai keliavo Lietuvos praeities bei kultūros paveldo paslapčių labirintais.

Spalio mėnesį Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams skirtoje edukacinėje akcijoje dalyvavo Radviliškio r. Sidabravo ir Grinkiškio Jono Poderio gimnazijų 2–3 g klasių mokiniai.

Šiemet sukanka 700 metų nuo didžiojo kunigaikščio Gedimino sąjungos su totoriais sudarymo. Lietuvos Respublikos Seimas, siekdamas paminėti bendrą lietuvių ir totorių kovą su Kryžiuočių ordinu, įvertindamas tai, kad totoriai paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje, dalyvavo visuose karuose ir sukilimuose, kovodami už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, bei pabrėždamas tai, kad Lietuvos totorių bendruomenė reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo atkūrimo, istorijos ir kultūros, savo gyvenimą susiejo su Lietuva ir yra jos istorijos dalis, 2019 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. XIII-2471 2021 metus paskelbė Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais.

Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams skirta edukacine akcija siekiama praplėsti neformaliojo ir formaliojo švietimo veiklas, ugdyti vaikų ir jaunimo tarpkultūrinį, visuomeninį ir pilietinį akiratį, skatinti Lietuvos visuomenę domėtis valstybės praeitimi, jos istorija ir kultūra.

Sidabravo gimnazijos dešimtos klasės mokinės Arūnė Jaraminaitė ir Justina Vaiciekauskaitė parengė projektą „Lietuvos totoriai“ bei jį pristatė gimnazistams klasės valandėlės metu. Mokinės džiaugėsi turėjusios galimybę ne tik giliau pažvelgti į istorinį bei kultūrinį, bet ir į kulinarinį paveldą. Jos, tyrinėdamos totorių kultūrą, aptiko, kad kibinai, čeburekai, koldūnai, plovas, chalva ir šimtalapis yra totorių nacionaliniai valgiai. Taip pat buvo atversta paslapčių skrynia apie dažnai randamus totorių namuose augalus ir gyvūnus. Po projektinio darbo pristatymo vyko klasės „rato“ diskusija bei projekto refleksija.

Grinkiškio gimnazijos vienuoliktokė Evelina Gudaitytė parengė projektą „Totoriai“, kuriame atsispindėjo totorių kultūrinis bei istorinis paveldas. Mokinė savo originalų darbą pristatė mokyklos klubo „EKO bitės“ mokiniams.

Ačiū organizatoriams – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui – už suteiktą galimybę praplėsti mokinių visuomeninį bei pilietinį akiratį kartu bendraujant ir bendradarbiaujant.

Silva Morkūnienė,
Sidabravo ir Grinkiškio gimnazijų mokytoja

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)