2021 m. spalio 17 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Graffiti gimnazijos interjereSpausdinimo versija

Daugelis mokinių, paklausti, ar norėtų mokytis graffiti technika dekoruotose klasėse, turbūt nustebtų ir nudžiugtų. Baisogalos gimnazistai jau gali gėrėtis pirmuoju tokiu kabinetu. Idėjos iniciatorius – istorijos mokytojas Mindaugas Vilnius.

„Norėjau sukurti erdvę, kuri būtų jauki, priimtina ir miela mokiniams,- pasakojo mokytojas. – Ji gal kiek neįprasta mokytojui, bet patraukli mokiniams.“ Praėjusiais mokslo metais mokydamas vaikus istorijos nuotoliniu būdu, M. Vilnius pamokas vesdavo iš Radviliškyje esančio jaunimo centro patalpų, ant kurių sienos puikavosi graffiti piešinys. Mokiniai ekrane matydavo jo fragmentą, o po karantino nuvyko pasižiūrėti neįprasto meno gyvai.

„O, žiūrėk, čia ta legendinė siena,“- gėrėjosi mokiniai ir fotografavo. Tada mokytojui kilo mintis įkurdinti tokį meną ir Baisogalos gimnazijoje. Kadangi mokyklos pastatas šiuo metu renovuojamas, tai pasitaikė puiki proga atnaujinti istorijos kabinetą iš esmės.

Šią idėją palaikė ir gimnazijos direktorė R. Juškevičienė. „Jei jau mokykla atsinaujina, norisi ir man prisidėti prie jos atsinaujinimo, sukurti kažką unikalaus, kuo mokykla galėtų didžiuotis,“- teigė mokytojas M. Vilnius. Jis pakvietė graffiti menininką Adą Jušką, kuris paruošė piešinio eskizą, o vėliau jį perkėlė ant sienos.

Visas darbas atliktas tik purškiamaisiais dažais. Keletas gimnazistų, paskatinti dailės mokytojos A. Kudžmaitės, panūdo patys išbandyti naują tapybos techniką. Vėliau jų kūrybinius bandymus uždengė A. Juškos autorinis darbas. Mokytojas M. Vilnius tikisi, jog ateityje kai kurias gimnazijos erdves papuoš ir daugiau graffiti piešinių.

Birutė Gedžiuvienė.

Nuotraukos Mindaugo Vilniaus.

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)