2019 m. rugsėjo 16 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Kleboniškių klojime – Skapiškio teatro „Stebulė“ spektaklisSpausdinimo versija

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriaus klojime tęsiasi jubiliejinis dvidešimtasis teatrinis sezonas. Jau trečią kartą klojime svečiavosi Kupiškio kultūros centro Skapiškio teatras „Stebulė“. Kolektyvas gyvuoja 28 metus ir yra pelnęs „Aukso paukštės“ nominaciją, ne kartą tapęs respublikinių apžiūrų „Pastogė“ ir „Atspindžiai“ laureatu.

Vadovauja šiam teatrui nepaprastai kūrybinga režisierė, savo spektakliais suburianti kartas nuo mažulėlio iki senelio, tarptautinių festivalių „Pienių medus“, „Pienių vynas“, „Pienės pūkas“ organizatorė ir sumanytoja, Vita Vadoklytė.

Šeštadienio popietę į klojimą susirinkę žiūrovai išvydo ketvirtąjį šio sezono vaidinimą „Lietuvybės lopšys“. Spektaklis pasakoja apie kunigą, švietėją kupiškėną Joną Katelę, mokslus baigusį Panevėžio bajorų mokykloje ir Varnių kunigų seminarijoje. M. Valančiaus įšventintas į kunigus 1855 m., įgyvendino jo idėjas – dirbo švietėjišką darbą kaimuose, platino draudžiamąją spaudą ir skleidė blaivybę dirbdamas Zarasuose, Jūžintuose, o vėliau nuo 1872 m. Panemunėlyje. J. Katelė savo parapijoje sukūrė nelegalių mokyklų tinklą, pastoviai jo prižiūrimą, dykai aprūpinamą mokymo, rašymo priemonėmis. Tam išleisdavęs kelis tūkstančius rublių. Pats būdamas, kaip sakydavo, pedagogas iš Dievo malonės, J. Katelė mokėjo patraukti jaunimą į savo pusę, paskatinti jį mokytis ir po sunkių ūkio darbų, prie balanų šviesos. Skatino visaip: agitavo per išpažintis, pamokslus, aiškino rašto naudą, neleido beraščių prie pirmosios Komunijos, atsisakydavo sutuokti. Apie 1894 m. kunigas įkūrė slaptą „Žvaigždės“ draugiją, kuri rinko tautosaką, rengė vaidinimus.

Spektaklis subrandintas, iškentėtas, aktualus, jaudinantis, teatro mylėtojus sužavėjo nuoširdi aktorių vaidyba ir perteikta pakili patriotiškumo ir lietuvybės dvasia.

Projektą „Šeštadienio popietės klojimo teatre“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kviečiame žiūrovus į penktąjį šio sezono vaidinimą – Pasvalio „Klėties“ teatro spektaklį – Balio Sruogos komediją „Dobilėlis penkialapis“, kuris vyks rugpjūčio 31 d. 16 val. Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime.

Marija Selenienė, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio kultūrinės veiklos vadybininkė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)