2021 m. spalio 17 d., sekmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Unikali lizdeikiečių tradicija tęsiasi – pirmokų krikštynos įvyko KernavėjeSpausdinimo versija

Šiais mokslo metais Lizdeikos gimnazijos mokinių gretas papildė daugiau nei pusantro šimto pirmokų. Grįžus kontaktiniam darbui, ketvirtokai gimnazistai nusprendė tęsti per daugelį metų susiklosčiusią tradiciją ir suorganizuoti pirmokų krikštynas. Tai viena unikalių Radviliškio Lizdeikos gimnazijos tradicijų.

 

Šis renginys – tarsi mokslo metų ritualinės apeigos, leidžiančios naujokams greičiau apsiprasti su nauja vieta, klasės draugais, mokytojais. Abiturientai ruošėsi krikštynoms iš anksto – kūrė scenarijų, rengė užduotis. Pirmokai savo ruožtu buvo įpareigoti sukurti klasės prisistatymą. Išaušus paskutiniam rugsėjo penktadienio rytui, lydimi ketvirtokų, pirmokai gimnazistai sugužėjo į gimnazijos stadioną. Atlikę mankštelę, susėdo į autobusus ir išvyko į Kernavę.

Kelionėje pirmokus lydėjo dainos, šokiai ir žaidimai. Kelias neprailgo, nes autobusuose ketvirtokai organizavo viktorinas apie Lizdeikos gimnazijos istoriją bei gimnaziją garsinančias asmenybes. Taip pat kelionėje visi pirmokai buvo mokomi giedoti gimnazijos himną. Lauktas stabtelėjimas pakelės degalinėje buvo palydėtas tradiciniais gimnazijos šokiais, sulaukusias didelio būrio pakeleivių dėmesio.

Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai. Krikštynų vieta Lizdeikos gimnazistams ypatinga – tai valstybinis Kernavės kultūrinis UNESCO saugomas rezervatas, kuriame stūkso Lizdeikos kalnas. Ketvirtokai gimnazistai supažindino pirmokus su Kernavės istorija.

Ketvirtokė gimnazistė Auksė Šimkutė, sutikusi pirmokus vietoje, kurioje atsiveria nuostabaus grožio Pajautos slėnis, papasakojo mokiniams apie tai, jog Kernavė kadaise buvusi ir svarbiausias Lietuvos pagoniško kulto centras, o krivių laikus mena senųjų piliakalnių vardai - Aukuro ir Lizdeikos kalnai bei čia pat buvusio Kriveikiškių vienkiemio pavadinimas. Ji taip pat priminė mokiniams legendą apie Gedimino sapną ir Vilniaus įkūrimą. Mokiniai buvo supažindinti ir su legendomis apipinta krivio Lizdeikos istorine asmenybe, kuri minima XVI a. Lietuvos metraščiuose. 4D klasės mokinė Rūta Dambrauskaitė pakvietė pakeliauti po krašto muziejų virtualiai ir paklausyti istoriko pasakojimo apie lobius, kuriuos atrado Kernavėje, taip pat supažindino su muziejaus įkūrėjų likimais. 4C klasės mokinė Ūla Bružaitė supažindino su didžiausiu Lietuvoje 5 piliakalnių kompleksu, kurį sudaro Pilies, Lizdeikos, Aukuro, Mindaugo sosto piliakalniai ir kiek atokiau esantis Žvalgakalnis. 4E klasės gimnazistas Arnas Čepaitis paskatino pirmokus virtualiai pakeliauti po Kernavės kultūrinį rezervatą. Pirmokai ne tik susidomėję klausėsi įtaigių pasakojimų, patyrė virtualias keliones, bet ir atsakinėjo į gidų klausimus apie tai, ką naujo sužinojo apie šio krašto istoriją.

Susipažinę su krašto istorija, atlikę klasės prisistatymus, pirmokai gimnazistai buvo pakviesti į išbandymų kelią. Mokiniai rungėsi įvairiose sportinėse estafetėse piliakalnių papėdėse, kopė į piliakalnius ir ten atliko užduotis. Jaunieji pirmokėliai demonstravo savo ištvermę, vikrumą, klasės narių sutelktumą. Svarbiausias ir reikšmingiausias įveiktas objektas – Lizdeikos kalnas, išsiskiriantis savo aukščiu ir didingumu. Galiausiai, įveikę išbandymus, pavargę, bet laimingi, pirmokai buvo pakviesti į piliakalnio papėdę prie rusenančio šventa ugnimi aukuro gimnazisto priesaikai. Žynys Lizdeika Aimis Ginkevičius (4D), priėmęs priesaiką, iškilmingai pareiškė, jog pirmokai tampa tikrais gimnazistais. Pirmokams buvo įteiktas gimnazisto pasas ir gimnazijos ženklelis.

Mokytoja Svetlana Sluckienė

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)