2020 m. spalio 22 d., ketvirtadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Prisijunkime prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“Spausdinimo versija

Ilgalaikės nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslas – sutelkti visuomenę – NVO, bendruomenes, savivaldybes, socialinius darbuotojus, valstybės institucijas, švietimo ir kultūros įstaigas, socialiai atsakingo verslo įmones, žiniasklaidos priemones ir žinomus žmones – bendromis pastangomis keisti Lietuvą.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“

Kampanija siekiama skatinti žmones nebūti abejingus ir prisidėti sprendžiant skaudžiausias visuomenės problemas – smurtą, priklausomybes, vaikų globą ir savižudybes.

 • Didinant šių problemų žinomumą ir skatinant aktyvesnį visuomenės įsitraukimą į jų prevenciją ir sprendimų paiešką.
 • Stiprinant netoleranciją smurtui ir priklausomybėms, skatinti asmeninę kiekvieno piliečio atsakomybę kovoje su jais.
 • Skatinant įvaikinimą ir globą šeimoje – vaikai saugūs tik tada, kai auga saugiose šeimose, o ne valdiškose institucijose.
 • Didinant realią pagalbą socialinės rizikos šeimoms.
 • Suvienijant visuomenės, NVO ir institucijų partnerystę, siekiant sumažinti smurtą, priklausomybes, savižudybes.

2015 m. buvo užregistruota beveik 40 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, 19 tūkst. vaikų auga socialinės rizikos šeimose, 3 300 vaikų auga globos namuose, kas trečias mokinys patiria patyčias, didžiausias ES savižudybių skaičius (30,7 atvejai 100 tūkst. gyventojų),  jis beveik 3 kartus didesnis nei ES – 28 vidurkis (11,9 atvejų 100 tūkst. gyventojų), didžiausias ES suvartojamo alkoholio kiekis. Yra daug būdų padėti sunkumus išgyvenantiems žmonėms saugiai kurti savo gyvenimą Lietuvoje, aktyviai stabdyti smurtą, taip pat ir patyčias, savižudybes, mažinti priklausomybes, skatinti įvaikinimą ir vaikų globą šeimose – tai visos visuomenės, ne tik atsakingų institucijų ir NVO reikalas. 

Kampanijos priemonės

 1. Kampanijai sukurtas tinklalapis www.uzsaugialietuva.lt ir FB paskyra Už saugią Lietuvą.

 2. Gerųjų pavyzdžių žemėlapis (skelbiamas portale) – visoje Lietuvoje įgyvendinamos iniciatyvos, skirtos nurodytoms problemoms spręsti. 

Kampanijos ambasadoriai: Marijonas Mikutavičius, Andrius Mamontovas, Andrius Tapinas, broliai Remigijus ir Algirdas Gataveckai, Edita Mildažytė, Rūta Mikelkevičiūtė, Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys, Mindaugas Stasiulis-Saulėnas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Br. kun. Julius Sasnauskas OFM ir kun. Kęstutis Dvareckas.

Kaip galite prisidėti prie kampanijos?

 1. Paragindami kitus ir patys pasidalydami sėkmės istorijomis žmonių, kurie jau teikia pagalbą arba kurie jos sulaukė ir pakeitė savo gyvenimus. Tai bus gerieji pavyzdžiai, kurie, tikimės, įkvėps kitus. Naudokitės ir raginkite kitus naudotis FB paskyra bei įrašuose pridėkite #UžsaugiąLietuvą.
 2. Padėdami suprasti, ko labiausiai trūksta teikiant pagalbą, kur labiausiai reikėtų visuomenės įsitraukimo, kokių pokyčių.
 3. Siūlydami sprendimus, teikdami ekspertinius pasiūlymus ir pan.
 4. Į vykdomas savo veiklas pagal galimybes įtraukiant padėti norinčius žmones, bendruomenes ir kt. – kampanijos suburti jie nori padėti ir ieško, kam tos pagalbos reikia labiausiai.

Kitais Jūsų pasiūlytais būdais.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis info@uzsaugialietuva.lt

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)