2022 m. gegužės 18 d., trečiadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Pristatyti želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektaiSpausdinimo versija

Radviliškio rajono gyventojams  pristatyti du – Radviliškio miesto ir Raudondvario dvaro – parkų želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektai.

Tiek Raudondvario, tiek Radviliškio miesto parkuose inventorizacija atlikta siekiant  įvertinti valstybinį turtą ir sudaryti ilgalaikį parkų tvarkymo planą.

„Parkus būtina tvarkyti, genėti, retinti, ugdyti, jei norime, kad jie nepavirstų mišku. Tam jie ir vadinami parkais, jų paskirtis – sudaryti komfortiškas sąlygas gyventojams pailsėti gamtos apsuptyje, puošti gyvenamąsias vietoves. Jie turi būti harmoningi, tvarkingi ir keliantys geras emocijas“, – sakė miškininkas, parkų ir želdynų ekspertas dr. Julius Bačkaitis, UAB „Želdynų vizija“ vadovas.

Inventorizacijos metu kiekvienam augalui buvo nustatoma rūšis, aukštis, skersmuo, sanitarinė būklė ir jo vertė pinigine išraiška. Siūloma parkų tvarkybos darbus atlikti dviem etapais (per  1–5 metus ir 6–10 metus). Pirmaisiais dviem etapais želdynai nedelsiant būtų šalinami dėl būklės, taip pat parko tvarkymo tikslais būtų išretinamos tam tikros želdynų grupės, kad likusieji vertingesni medžiai galėtų laisvai augti ir niekieno netrukdomi formuoti lajas, kad po medžiais galėtų sužaliuoti žolė, kad parkas pavirstų parku, o ne mišku.

Išsamiai su Radviliškio miesto ir Raudondvario dvaro parkų želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektais galima susipažinti čia:

Radviliškio miesto parko želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektas

Raudondvario dvaro parko želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektas

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)