2019 m. lapkričio 11 d., pirmadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Turininga Lizdeikos gimnazijos maironiečių dienaSpausdinimo versija

Moksleivių grupė iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos kartu su lietuvių kalbos mokytoja Nida Urbonavičiene, ištikima Jaunųjų maironiečių klubo globėja, kaip ir kasmet, spalio pabaigoje Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje šventė Maironio dieną. Šiemet  spalio 25 d. vykusi Maironio diena ypatinga: buvo minimas Lietuvos maironiečių draugijos 30-metis.

Mokiniai buvo supažindinti su Maironio gyvenimu ir veikla, apsilankė Maironio lietuvių literatūros muziejuje, įsikūrusiame poeto namuose. Mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti po rašytojo namus, pasigėrėti autentiškais jo baldais, knygomis, paveikslais, lazdomis. Garsiojo rašytojo namų palėpėje įrengta įdomi ekspozicija, puikiai dekoruotos erdvės, pristatomi jubiliejus švenčiantys autoriai.

Vietinės moksleivės iš jau minėtos gimnazijos buvo mūsų gidės. Gidės buvo labai gerai pasiruošusios papasakoti apie Maironį, Vaižgantą, jų tarpusavio santykius. Muziejuje gidės taip pat išdavė įvairių įdomių poeto gyvenimo detalių, galėjome klausti bet kokių klausimų, o jų išties buvo daug. Kunigas Evaldas Vitulskis papasakojo apie rašytoją, kaip iškilų dvasininką, svajojusį tapti vyskupu, aprodė Kauno kunigų seminariją, bažnyčią. Netikėtai prašmatniame valgomajame sutiktas diakonas  supažindino su jaunųjų kunigų dienotvarke. Taip pat aplankėme Maironio kriptą.

Po ekskursijos sugrįžę į Kauno Maironio universitetinę gimnaziją dalyvavome išmaniame žaidime, kuriame laimėjome Maironio knygų. Buvome maloniai nustebinti, nes buvome pavaišinti pietumis. Maironio bei draugijos gimtadienio minėjime vyko refleksija - buvo rodomos nuotraukos iš Maironiečių draugijos archyvo, organizacijos veiklos istoriją ir jos prasmę apmąstė  viena iš organizacijos įkūrėjų Maironio gimnazijos direktorė Daiva Garnienė, alumnai, svečiai. Gimnazijos mokiniai skaitė Maironio eilėraščius, ištraukas iš A. Ruseckaitės romano, grojo įvairiais instrumentais, dainavo.

Aptarinėdami Maironiui ir maironiečiams skirtą įdomią ir prasmingą dieną, skaitydami eilėraščius iš dovanų gautų knygų, nuvykome į Panevėžio bendruomenių rūmus, kuriuose žiūrėjome spektaklį ,,Rūkas virš slėnių‘‘. „Rūkas virš slėnių“ - įtraukiantis, jaudinantis kūrinys, su didele pagarba perteikiantis R.Granausko romano elegišką nuotaiką. Šiuolaikiška spektaklio forma leidžia, ypač jaunesniam žiūrovui, į istoriją pažvelgti ne nuobodžiai, o įsijautus kartu su veikėjais. Vykdami namo visi dalijosi įspūdžiais apie spektaklį.

Už galimybę turiningai praleisti dieną dėkojame gimnazijos direktorei ir bendruomenei bei kantriam ir rūpestingam vairuotojui Mantui Poškui.

Laimis Genevičius, Gytis Genevičius,
Radviliškio Lizdeikos gimnazijos Jaunųjų maironiečių klubo nariai,
nuotraukos Gabijos Meleškaitės ir Laimio Genevičiaus

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Antanas Čepononis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)