2022 m. sausio 22 d., šeštadienis
  
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196
Radviliškis
Tel. (8 422) 69 003, faksas (8 422) 69 000
El. paštas - informacija@radviliskis.lt
Sausio 13-ajai atminti – Gyvybės ir mirties keliu: pagarbos bėgimas 2022Spausdinimo versija

Baisogalos gimnazijos jaunosios šaulės Dovilė Petraitytė, Karina Pirinauskaitė, Gabija Petraitytė dalyvavo Vilniuje vykusiame XXX tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtame pagerbti 1991 m. Sausio 13 d. žuvusiųjų Lietuvos Laisvės gynėjų atminimą. Bėgimą organizavo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene.

Pirmą kartą bėgimas buvo surengtas 1992 metais. Devynių kilometrų bėgimo trasa prasidėjo nuo Antakalnio kapinių, kuriose palaidoti Sausio 13-ąją žuvę Lietuvos laisvės gynėjai, ir baigėsi jų žūties vietoje prie Televizijos bokšto. Prieš bėgimą prie Antakalnio kapinių vyko žuvusiųjų pagerbimo ceremonija, padėtos gėlės, uždegtos žvakutės ant žuvusiųjų kapų. Po svečių ir organizatorių sveikinimo žodžių – startas. Ir tūkstančiai bėgikų darniai kolonoje pajudėjo Vilniaus televizijos bokšto link. Bėgimo pabaigoje padėtos gėlės prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos. Šiemet bėgime startavo 4500 dalyvių. Mūsų jaunosios šaulės kartu su Lietuvos šaulių sąjungos dalyviais, Lietuvos kariais ir svečiais iš JAV, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Vengrijos, Latvijos, Italijos, Portugalijos, Meksikos, Vokietijos, Austrijos, Kanados, Slovakijos, Slovėnijos ir visais patriotiškais, geros valios žmonėmis entuziastingai įveikė trasą, buvo apdovanotos atminimo medaliais, pavaišintos arbata ir bandelėmis.

Šis pagarbos bėgimas – vienybės ir bendrystės išraiška. Čia nėra nugalėtojų ir prizininkų, nes iš tiesų nugalėtojai esame mes visi. Visi ir kiekvienas, kuris myli savo šalį ir gerbia tuos, kurie paaukojo dėl jos savo gyvybę. Deja, nors esame daug ką nuveikę, daug ką pasiekę, bet tai, ką šiandien turime Lietuvoje, yra iššūkis ir išbandymas mums visiems. Po truputį švaistome didelį turtą, Dievo dovaną – VIENYBĘ, kuri yra LAISVOS TAUTOS SAVIJAUTOS PAMATAS. Todėl norisi palinkėti TVIRTYBĖS ir kad mus VIENYTŲ ne tik pagarbos bėgimas, bet ir tarpusavio dvasiniai ryšiai, ir TIKĖJIMAS, nes mūsų žuvusieji NIEKADA neapleidžia mūsų.

Giedrė Nakutienė, Baisogalos gimnazijos mokytoja, šaulė

Akimirkos:

Facebook
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra
Atgal
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Vytautas Simelis


Gyventojų priėmimas
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el. paštą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji:

(Informaciją apie Jūsų
asmens
duomenų tvarkymą
rasite
interneto svetainės
Privatumo politikoje)