Pasirinkite kalbą

Naujienos

Baisogalos kultūros centre spektaklis „Tylėja“ nepaliko abejingų...

2024 m. Gegužės 29 d.


Baisogalos kultūros centre savo kūrybines veiklas tęsia projekto „Jaunimo Menoterapija“ Jaunieji menininkai. Gegužės 28 dieną į kultūros centrą atvyko Alytaus miesto teatro režisierė, aktorė, dramaturgė Andra Kavaliauskaitė ir parodė itin jautrų spektaklį „Tylėja“.

Pjesė sukurta remiantis tikromis istorijomis. Spektaklyje švelniai ir labai jautriai atveriama nepagražinta realybė, kurioje gyvena autizmo ir Aspergerio sindromo paliestos šeimos. Mūsų jaunimas šiandien išvydo tik pirmąją šio spektaklio dalį, kurioje žiūrovas supažindinamas su šia tema iš vaiko, turinčio Aspergerio sindromą, pusės. Turbūt šį spektaklį ir ištransliuotą emociją žiūrovui geriausiai nusako pati kūrėja. „Spektaklis jokiu būdu neatspindi visos realybės, jo tikslas – ne šokiruoti, ne protestuoti, o supažindinti visuomenę su tuo, prieš ką kartais savo (ir ne tik) noru liekame kurti, akli ir abejingi. Spektakliu norima padėkoti visoms mamoms, kurios atrado, atranda savyje milžiniškų jėgų ir su begaline meile (kad ir klupdamos, klysdamos, bet išlikdamos kartu) augina mus – visokius“, – mintimis apie monospektaklį dalijasi režisierė Andra Kavaliauskaitė.

Dėkojame Baisogalos gimnazijos bei Radviliškio Lizdeikos gimnazijos bendruomenėms už atvykimą ir skaudžios išpažinties išklausymą. Tikrai tikime, kad ši tema palietė kiekvieną, gal skirtingai, bet jautriai...

Informacija ir nuotraukos Baisogalos kultūros centro

Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29 09:05:49