Pasirinkite kalbą

Naujienos

Ekologinis projektas „PRIEŠmokyklinukai – EKOvaikiukai“ Gražinos pagrindinėje mokykloje

2022 m. Gruodžio 21 d.


Įvyko kasmetinis ekologinis projektas PRIEŠmokyklinukai–EKOvaikiukai rengiamas ir organizuojamas Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos. Projektas tampa tęstinis, ir jau kelios rajono priešmokyklinukų kartos auga gavę ekologijos pradmenų. Šiais metais priešmokyklinukai gilino žinias apie medžius – mokėsi pavadinimus, pažino jų lapus, sužinojo apie medžių reikšmę ir naudą. Todėl rajono priešmokyklinukai atliko įvairias pateiktas užduotis apie medžius, šiukšles, rūšiavimą ir sveiką gyvenseną.

Gražinos pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai lankėsi Radviliškio miškų urėdijoje. Čia ugdytiniai sužinojo, kaip užauga medžiai, kada reikia rinkti medžių sėklas, kur pradeda augti medžiai, kol atsiduria miškuose. Įgiję žinių ir patys bandė sėti medžių sėklas. Taip pat lankėsi didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje, Žiūronų kaime, esančiame „Daiktų kiemelyje“, sužinojo apie  rūšiavimo svarbą ir naudą. Projekto dalyviai atvežė į „Daiktų kiemą“ žaislų, knygelių ir stiklainių, kurie buvo panaudoti maisto bankui.

Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Arbatos ceremonija iš ekologiškų produktų“, sužinojo, uostė, bandė įsiminti vaistažolių pavadinimus, pasigamino skonio arbatos ir ją supakavo. Baigiant projektą vyko nuotolinis rajono priešmokyklinukų ekorenginys „Tipu tapu–einam ekologiniu taku“. Norint, kad vaikai puoselėtų ekologišką pavyzdį, geriausia rodyti pavyzdį ir apie ekologiją pasakoti jiems suprantamai. Mokyklos pedagogai vedė veiklas, vaikai kūrė įvairius edukacinius žaidimus, darbelius iš antrinių žaliavų. Renginio pabaigoje „Miškų elfas“ „teleportavo“ visiems dovanas – medų ir jo gaminius, medžių sėklas, vazonus ir žemes. Lauksime pirmųjų daigelių ir projekto tęsinio.

Gražinos pagrindinės mokyklos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-12-21 08:42:59