Pasirinkite kalbą

Naujienos

Gruodžio 3-ioji – Tarptautinė neįgaliųjų diena

2022 m. Gruodžio 3 d.


Ši diena skirta atkreipti dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria neįgalūs žmonės, priminti apie žmogaus teises, būtinybę užkirsti kelią diskriminacijai ir užtikrinti lygias galimybes visiems. Tai priminimas, kad visi mes esame skirtingi ir unikalūs ir kiekvienas turime teisę į orų ir visavertį gyvenimą. Todėl norėtųsi gyventi tokioje visuomenėje, kurioje būtų pabrėžiami ne mūsų skirtumai, o panašumai, kurioje kiekvienas, kad ir kokia būtų jo negalia, būtų priimtas, jaustųsi gerbiamas, mylimas ir reikalingas. 

Tolerancija, empatija, pagarba, gebėjimas ir noras padėti daug nekainuoja, tačiau labai palengvina neįgaliųjų ir jų artimųjų kasdienybę. Tik būdami kartu esame stiprūs, įveikiame kliūtis ir pasiekiame tikslus. Todėl stereotipus, atskirtį, užuojautą bei gailestį pakeiskime į įsiklausymą, atidumą, bendrystę ir sprendimus, gerinančius neįgaliųjų ir jų artimųjų gyvenimo kokybę.

Radviliškio rajono savivaldybėje veiklą vykdo 6 neįgaliuosius vienijančios draugijos. Mielieji, esame Jums be galo dėkingi už tai, kad esate šalia mūsų, kad esate tokie iniciatyvūs ir veiklūs. Iš Jūsų galime tik pasimokyti gyvenimo džiaugsmo, kantrybės, atkaklumo ir optimizmo.

Jūs esate mums labai svarbūs ir reikalingi. Gyvenkite atvira širdimi, būkite aktyvūs ir drąsiai realizuokite savo svajones!

Vytautas Simelis,
Radviliškio rajono savivaldybės meras

Paskutinis atnaujinimas: 2022-12-02 14:56:20