„Kultūros avilio“ jaunuoliai dalyvavo Jaunimo vasaros akademijoje Telšiuose
2024 m. Rugpjūčio 28
d.
Rugpjūčio 21–23 dienomis Telšių rajone vyko tradicinė Jaunimo vasaros akademija (JVA) „Kartu mes galime daug!“. Renginys skirtas suteikti jaunimui žinių, socialinių įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų jaunimo veiklos plėtrai, regionų bendradarbiavimui bei skatinti jaunimo ir politikų dialogą. Šiemet jau 18-ąją Akademiją organizavo Telšių rajono savivaldybė, į kurią susirinko jaunimo vadovai, jaunimo reikalų koordinatoriai bei per 200 jaunuolių iš 19-os Lietuvos savivaldybių. Renginį padėjo organizuoti Telšių jaunimo centras ir 22 savanoriai. Šiais metais Radviliškio rajono savivaldybei atstovavo 10 jaunuolių iš jaunimo klubo „Kultūros avilys“ su vadove Svetlana Viluskiene.
Akademija prasidėjo nuo iškilmingos savivaldybių jaunimo komandų eisenos. Atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Domantas Katelė, Telšių rajono savivaldybės meras T. Katkus, Joniškio savivaldybės meras Vitalijus Gailius, Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus, Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Vaida Jakumienė, Akmenės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Martinaitis, Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis ir kt. savivaldybių atstovai. Susirinkusį jaunimą pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus. Anot mero T. Katkaus, nors ir sakoma, kad jaunimas yra visų mūsų ateitis, tačiau nereikia užmiršti, kad jis gyvena čia ir dabar. Tam, kad užaugtų stipri, pilietiška ir sąmoninga ateities karta, jauną žmogų nuolat turi lydėti įvairios patirtys, asmenybę ugdančios veiklos bei užimtumas.
Tris dienas trukusioje tradicinėje Jaunimo vasaros akademijoje 14–29 metų jaunuolių laukė įvairiausių užsiėmimų gausa, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, pažintis su įvairiomis profesijomis, darbas grupėse, sportinės rungtynės ir kt. Pirmąją dieną kartu su politikais jaunuoliai dalyvavo profesijų mugėje / žaidynėse „Su politiku per profesijas“, kur kiekviena komanda turėjo atlikti 13-os Telšių rajono organizacijų pavestas užduotis. Taip pat komandos dalyvavo paslaugų mugėje / aukcione, turėjo galimybę pabendrauti su „Youtuberiu“ Antanu Jakimavičiumi, pasiklausyti jaunimo grupės „Audra“ koncerto, pašokti diskotekos aikštelėje, pašėlti grupės „Proflame“ pasirodymo metu.
Akademija pasižymėjo sportinių varžybų gausa. Sportinių žaidynių „Truopnos žemaitis“ pirmąją vietą iškovojo Akmenės rajono jaunimas, antrąją vietą užėmė jaunuoliai iš Mažeikių, o trečioji vieta atiteko šilutiškiams. Nugalėtojus apdovanojo Telšių rajono savivaldybės meras T. Katkus. Nors sportinėse varžybose radviliškiečių komanda medalių nelaimėjo, tačiau sėkmė lėmė gauti apdovanojimą ir saldžią dovaną už geriausią šūkį žemaitiškai.
Paskutinę Jaunimo vasaros akademijos „Kartu mes galime daug!“ dieną Telšių rajono savivaldybės meras T. Katkus perdavė Raseinių rajono savivaldybės vicemerui Mindaugui Tamaliūnui JVA vėliavą bei pareigą kitąmet organizuoti akademiją Raseinių rajono savivaldybėje.
„Kultūros avilio“ komanda dėkoja už galimybę dalyvauti akademijoje ir garbingai atstovauti Radviliškio rajonui visose veiklose ir rungtyse. Grįžome kupini naujų patirčių, gerų emocijų ir užmezgę bendradarbiavimo ryšius su kitomis jaunimo organizacijomis.
Daugiau akademijos akimirkų čia.
Telšių savivaldybės ir „Kultūros avilio“ informacija ir nuotraukos
Paskutinis atnaujinimas: 2024-08-28 15:12:46