Pasirinkite kalbą

Naujienos

Lizdeikiečiai prezidentiniame simpoziume diskutavo apie Europos identitetą

2022 11 28


Dešimt Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinių spalio 25 d. turėjo unikalią galimybę dalyvauti prezidentinėje diskusijoje Vytauto Didžiojo universitete. Lizdeikos gimnazija, įžvelgdama nuolat kylančias Europos problemas, kartu su dar penkiomis Europos mokyklomis parengė projektą „Stipriname Europos vertybes“, kuris buvo finansuotas „Erasmus+“ programos lėšomis.

Europa šiuo metu susiduria su dideliais iššūkiais, verčiančiais susimąstyti apie Europos identitetą, apgalvoti, kokios yra Europos vertybės ir kas yra Europa. Todėl ir kilo idėja išsamiau pasigilinti į šias temas bei dalyvauti veiklose, kurias finansuoja Erasmus programa, bei pasidalyti savo įžvalgomis su kitų Europos šalių jaunimu  diskusijose, debatuose, viešuosiuose pristatymuose ir kitose praktikose. 

Kai sužinojome apie VDU organizuojamą renginį – penkių prezidentų (Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos ir Rumunijos) diskusiją, iš karto nusprendėme dalyvauti. Tai ne tik paįvairino, praplėtė mūsų projekto veiklų turinį, bet buvo unikali galimybė gyvai pamatyti Europos šalių prezidentus bei išgirsti jų nuomonę, kas yra Europa. Diskusiją moderavo VDU prof. R. Zemkauskas, paruošęs prezidentams klausimus, kurie yra nagrinėjami būtent mūsų projekto veiklose.

Kiekvienas prezidentas pristatė savo pamąstymus apie Europos identitetą įvairiais aspektais: geografiniu, kultūriniu bei politiniu, apžvelgė, kaip mes formuojame Europos vertybes ir kas yra atsakingas už jų formavimą. Prezidentai atsakinėjo į klausimus ir išsakė savo įžvalgas apie dabartines Europos bei pasaulio problemas. Karštos diskusijos buvo nukreiptos į žiauriausią dabartinę situaciją – karą Ukrainoje. Diskusijų metu kalbos krypo į švietimą bei žinias, kurios ypač reikalingos tinkamiems sprendimams bei bendrų vertybių formavimui.

Puikią kalbą vaizdo įraše pristatė EK pirmininkė Ursula von der Leyen, atkreipdama dėmesį į Lietuvos lyderystę šiame sudėtingame Europos politikos etape bei vykstant karui Europoje. Ukrainos prezidentas Volodymyr Zelensky vaizdo įraše taip pat minėjo žinias ir švietimą bei visų Europos ir ne tik Europos šalių susivienijimą siekiant bendrų tikslų. Ukrainos prezidentas ne kartą paminėjo Baltijos šalių ir Lenkijos lyderystę, palaikant bei remiant Ukrainą ir sprendžiant politines problemas Europoje ir pasaulyje.

Ši patirtis praplėtė lizdeikiečių žinias bei privertė dar giliau pamąstyti, kas yra Europa, kas ją kuria ir kas atsakingas už jos vertybių formavimą.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-28 16:15:16