Pasirinkite kalbą

Naujienos

Lizdeikos gimnazijoje nustatyti dar du tuberkuliozės atvejai

2023 01 24


Sausio 20 dieną Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo Radviliškio rajono savivaldybės administraciją, kad Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje nustatyti du atviros plaučių tuberkuliozės atvejai. Iš viso šiais mokslo metais – 3 atvejai. Pirmasis atvejis buvo identifikuotas spalio mėnesį. Šiuo metu sergantys asmenys yra izoliuoti.

Siekiant užkirsti kelią ligos plitimui, antradienį, sausio 24 dieną, vyko Savivaldybės vadovų ir atstovų, Lizdeikos gimnazijos direktorės Inos Bajarauskaitės ir sveikatos priežiūrą vykdančių ir koordinuojančių įstaigų atstovų pasitarimas, kuriame aptarta situacija, išklausytos rekomendacijos ir pristatytas tolimesnis ligos prevencijos planas.

NVSC Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Edita Satkevičienė teigė, kad yra vykdomas profilaktinis visos mokyklos bendruomenės narių ištyrimas. Po nustatyto pirmojo atvejo jau ištirta 110 iš maždaug 600 sąlytį turėjusių asmenų. Visiems, iki šiol nepasitikrinusiems sveikatos, bus atliekamas išsamus rentgeno tyrimas, likusiems 400 asmenų (jaunesniems nei 18 metų) mokykloje bus atliekami tuberkulino tyrimai. 

Valstybinė ligonių kasa kompensuoja plaučių rentgeno tyrimą turėjusiems sąlytį su užsikrėtusiuoju, tad toks tyrimas yra nemokamas, jei yra šeimos gydytojo siuntimas. Tačiau norint atlikti plaučių rentgeno tyrimą nepilnamečiam asmeniui, būtinas vieno iš tėvų sutikimas.

VšĮ Radviliškio ligoninė direktoriaus pavaduotoja medicinai Daiva Kaušaitė teigė, kad ligoninė yra pasiruošusi atlikti rentgeno tyrimus asmenims, turėjusiems kontaktą su infekuotuoju, jiems bus sudaromos sąlygos tyrimą atlikti net ir savaitgaliais.

Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė informavo, kad jau trečiadienį ir ketvirtadienį (sausio 25 ir 26 dienomis) yra organizuojami nuotoliniai gimnazijos darbuotojų ir tėvų susirinkimai, per kuriuos bus aptarta situacija ir tolimesni veiksmai, taip pat tėvai bus apklausti dėl sutikimų reikalingiems tyrimams atlikti.

E. Satkevičienė teigė, kad situacija yra kontroliuojama, nes atviros plaučių tuberkuliozės valdymo principas yra kuo anksčiau išaiškinti ligos atvejus, o šiuo atveju taip ir buvo padaryta – nustačius ligos atvejus, buvo paruošta ir išplatinta informacija.

Kadangi tuberkulioze yra užsikrečiama nuo tiesioginių infekcijos šaltinių, Lizdeikos gimnazijoje pamokos ir toliau vyks įprastu būdu, tačiau bus imtasi papildomų higienos priemonių (vėdinamos patalpos ir valomi paviršiai). 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2023-01-24 14:07:18