Minaičiuose paminėtos Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos paskelbimo 74-osios metinės
2023 m. Vasario 15
d.
Vasario 15 d., trečiadienį, partizanų memoriale Minaičių k. vyko Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos paskelbimo 74-ųjų metinių minėjimas. Šventinėje ceremonijoje buvo pagerbti Deklaracijos signatarai ir visi Laisvės kovotojai. Iškilmingą renginį vedė teatro, kino ir televizijos aktorius, renginių ir TV laidų vedėjas Gintaras Mikalauskas.
Nuo pat ryto Miknių-Petrėčių sodyboje plazdėjo trispalvių jūra, skambėjo patriotinės dainos ir netilo šventinis šurmulys. Šaltokas oras neišgąsdino gausiai susirinkusių Aviacijos bazės ir Oro gynybos bataliono šauktinių, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, V. Kudirkos progimnazijos, Baisogalos gimnazijos, Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos, Sidabravo gimnazijos, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokinių. Minioje nepastebėtos neliko ir Ukrainos vėliavos – prie Lietuvai reikšmingo įvykio minėjimo prisijungė ir Radviliškio rajone apsistojusios ukrainietės.
Iškilmingas minėjimas prasidėjo Lietuvos valstybinės vėliavos pakėlimu bei Lietuvos Respublikos himnu, prisiminti ir tylos minute pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, tarp kurių ir – partizanų Deklaracijos signatarai: Petras Bartkus-Žadgaila (1925–1949), Leonardas Grigonis-Užpalis (1905–1950), Aleksandras Grybinas-Faustas (1920–1949), Vytautas Gužas-Kardas (1920–1949), Bronius Liesis-Naktis (1922–1949), Juozas Šibaila-Merainis (1905–1953), Adolfas Ramanauskas-Vanagas.
Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėlių prie paminklo Deklaracijos signatarams ir trimis salvėmis pagerbė Lietuvos valstybę, 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto ir 1949 m. vasario 16-osios Deklaracijos signatarus.
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga susirinkusiuosius sveikino Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytas Lukšys ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis.
Lietuvos partizanus taip pat pagerbė LR Seimo nariai Paulė Kuzmickienė, Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas, Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, jos pavaduotojas Justinas Pranys, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Zita Žvikienė, Jonas Pravilonis, Jonas Povilaitis, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos, Sausumos pajėgų, Karinių oro pajėgų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, Lietuvos šaulių sąjungos šauliai, Radviliškio rajono mokiniai, karo istorijos rekonstruktorių klubas „Partizanas“.
Ceremonijoje grojo karinių oro pajėgų orkestras, koncertavo Šeduvos kultūros bei amatų centro mėgėjų meno kolektyvai ir Šiaulių universitetinės gimnazijos studija „Čiūto“.
Pasibaigus renginio oficialiajai daliai, susirinkusieji galėjo sušilti ir pasistiprinti Oro gynybos bataliono dalinama karšta arbata ir kareiviška koše bei Minaičių bendruomenės virta gardžia sriuba. Prie partizanų bunkerio buvo surengta karinės ginkluotės ekspozicija, Lietuvos šauliai kvietė dalyvauti taikliojo šaudymo varžybose, istorijos rekonstruktorių klubo „Partizanas“ nariai, apsirengę partizanų kovų laikmečio uniformomis, visiems susidomėjusiems pasakojo apie to meto partizanų aprangą, ginklus, taip pat buvo galima apžiūrėti sodybos klėtyje įrengtą autentišką partizanų bunkerį bei LLKS Tarybos vadavietės ekspozicijas.
Renginį organizavo: LR krašto apsaugos ministerija, Radviliškio rajono savivaldybė, Lietuvos kariuomenė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Šeduvos kultūros bei amatų centras, Grinkiškio seniūnija.
Radviliškio rajono savivaldybės informacija
Paskutinis atnaujinimas: 2023-02-17 09:31:46