Ministrės vizitas: Radviliškio švietimo pažanga pastebima nacionaliniu mastu
2025 m. Spalio 28
d.
Spalio 27 dieną Radviliškio rajone lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė su komanda. Vizito tikslas buvo atvirai diskutuoti su savivaldybėmis apie mokyklų tinklo optimizavimą, ugdymo prieinamumą ir kokybę, taip pat susipažinti su privačių investuotojų lėšomis atnaujinta Šeduvos gimnazija.
Į pasitarimą atvyko viceministrai Jonas Petkevičius ir Giedrius Grybauskas, Seimo narys Saulius Luščikas bei keliolikos savivaldybių merai.
Investicijos į Šeduvos gimnaziją – dėl lygių galimybių
Dienotvarkę pradėjo atnaujintų Šeduvos gimnazijos erdvių apžiūra ir susitikimas su Šeduvos gimnazijos pedagogais.
Vizito metu pasidžiaugta, kad privačių investuotojų dėka Šeduvos gimnazijoje kuriamos modernios ir įtraukios ugdymo sąlygos tiek mokiniams, besimokantiems pagal bendrojo ugdymo programas, tiek vaikams, turintiems specialiųjų poreikių.
Investuotojai įsipareigojo atnaujinti visus tris gimnazijos pastatus. Įgyvendinus projektą Šeduvos gimnazija taps viena moderniausių šalies mokyklų, kurioje numatyta atnaujinti klases, baldus, vėdinimo sistemas, įrengti keltuvus ir liftus žmonėms su negalia, įsigyti naujus mikroautobusus mokinių pavėžėjimui, o prie pradinės mokyklos pastatyti naują pastatą.
Numatyta investicijų suma siekia apie 20 milijonų eurų. Du gimnazijos korpusai jau atnaujinti, o trečiajame darbai sparčiai vyksta ir artėja prie pabaigos.
Susitikimo dalyviai pažymėjo, kad infrastruktūra yra ne tik sienos ir įranga. Tai yra socialinė investicija į vaikų savarankiškumą, orumą ir lygias galimybes. Patogios, erdvios klasės, pritaikytos mokymo priemonės, prieinamumas negalią ar specialiųjų poreikių turintiems vaikams padeda šeimoms jaustis ramiau, o vaikams leidžia koncentruotis į mokymąsi.
Vėliau svečiai susipažino su Šeduvos žydų istorijos muziejaus „Dingęs štetlas“ ekspozicija.
Reikšmingi sprendimai mažųjų mokyklų išsaugojimui
Antroje dienos pusėje surengtas platesnis merų pasitarimas su ministre ir viceministrais tema „Mokyklų tinklo optimizavimas – kaip užtikriname švietimo prieinamumą ir ugdymo kokybę rajonuose?“.
Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis su ministre aptarė galimybes keisti finansavimo tvarką klasėse, kuriose ugdomi specialiųjų poreikių turintys mokiniai. Kalbėta ir apie tai, jog šiuo metu nepakanka finansavimo mokytojų padėjėjams, kurių poreikis nuolat auga.
Ministrė kvietė merus išsakyti savo nuomonę, ar būtina privalomo mažiausio mokinių skaičiaus klasėse peržiūra, kad būtų galima išlaikyti daugiau mažų klasių tose mokyklose, kurios ypač svarbios bendruomenėms.
Pasitarimo metu akcentuota, kad ši Vyriausybė jau priėmė socialiai jautrų sprendimą atšaukti ankstesnės kadencijos valdžios nustatytą tvarką, pagal kurią gimnazinėse klasėse turėjo būti ne mažiau kaip 21 mokinys, kad mokykla gautų finansavimą. Ši taisyklė būtų itin skaudžiai palietusi nedideles kaimiškų vietovių mokyklas.
Radviliškio rajone aiškiausias to pavyzdys yra Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija. Jei taisyklė būtų palikta galioti, nuo rugsėjo 1 dienos šiai mokyklai būtų tekę atsisveikinti su savo abiturientų klase, nes joje mokosi tik 18 mokinių. Tokiu atveju abiturientai būtų priversti palikti savo mokyklą ir vykti mokytis į kitus miestus, o pačiai mokyklai grėstų gimnazijos statuso praradimas.
Atšaukus ankstesnės valdžios priimtą tvarką Šiaulėnų gimnazijoje buvo išsaugota abiturientų klasė, o mokykla neprarado gimnazijos statuso.
Ministrė vizito metu pasiūlė merams apsvarstyti galimybę panašų modelį taikyti ir kitose klasėse, tačiau įvertinti, kad nenukentėtų vaikų mokymo kokybė.
Merų ir ministerijos dialogas bus tęsiamas
„Tokie pasitarimai yra labai reikalingi, nes suteikia galimybę išsakyti vietos bendruomenės rūpesčius tiems, kurie priima sprendimus nacionaliniu lygiu. Tik bendradarbiaudami galime sukurti švietimo sistemą, kuri atliepia realius žmonių poreikius ir užtikrina, kad nė vienas vaikas neliktų paraštėse“, – po susitikimo sakė meras K. Račkauskis.
Po vizito sutarta toliau keistis duomenimis ir pasiūlymais dėl finansavimo modelių atnaujinimo, ypač kalbant apie specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų poreikius ir mokytojų padėjėjų užtikrinimą.
„Norime, kad vaikas kaime ir mieste turėtų vienodą startą. Tai įmanoma, kai sprendimai priimami matant žmones, o ne tik skaičius. Radviliškis pasirengęs dirbti kartu su ministerija ir partneriais, kad kiekvienas vaikas čia jaustųsi saugus, pastebėtas ir vertas didelių svajonių“, – kalbėjo meras K. Račkauskis.
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija
Paskutinis atnaujinimas: 2025-10-28 13:23:55