Pasirinkite kalbą

Naujienos

17-asis „SK Šeduvos malūnas“ sezonas: šešios komandos – šeši finalo ketvertai!

2026 m. Gegužės 21 d.


Radviliškio krašto sporto klubas „SK Šeduvos malūnas“, savo sportinės veiklos istoriją rašantis nuo 2009 metų, fiksuoja istorinius ir unikalius pasiekimus pasibaigusiame 2025–2026 m. krepšinio sezone!

Net šešios klubo komandos ir šeši stipriausiųjų komandų finalo ketvertai Lietuvos krepšinio legendų lygoje (LKL) ir Radviliškio rajono atvirose krepšinio pirmenybėse! Be to, tradiciškai sėkmingai dalyvauta Lietuvoje ir Latvijoje vykusiuose krepšinio veteranų turnyruose! Štai toks sunkiai pakartojamas sporto klubo „SK Šeduvos malūnas“ 17-asis sezonas! Ir tai vyksta krepšinio šalyje, turinčioje net 10 apskričių ir 60 savivaldybių...

2025 m. spalio mėnesį Lietuvos krepšinio legendų lygoje (LKLL) startavo net keturios „SK Šeduvos malūnas“ vyrų krepšinio veteranų komandos keturiose amžiaus grupėse:40+, 50+, 55+ ir 60+!

Lapkričio mėnesį Radviliškio rajono atvirosiose pirmenybėse (ŠSPC) startavo ir jauniausieji klubo krepšininkai, kurie varžėsi net tarp 10 komandų iš Radviliškio krašto, Pakruojo bei Joniškio rajonų. Neabejotina, kad sulaukę brandesnio amžiaus, jauniausieji komandos krepšininkai startuos ir Lietuvos krepšinio legendų lygoje (LKLL).

Na, o moterų komanda savo startus pradėjo 2025 m. lapkričio–gruodžio mėnesiais! Įvyko tarptautinis krepšinio veteranų turnyras „Katrinas kauss“ Latvijoje, Tukums mieste, kuriame tradiciškai varžėsi Estijos, Latvijos ir Lietuvos krepšinio veteranių moterų komandos (amžiaus grupė 40+)! Po to Jurbarke išbandytos jėgos Lietuvos krepšinio veteranų turnyro „Žalgirio taurė“ pirmajame etape!

Pirmąjį 2026 m. trofėjų po ypač atkaklios kovos ir pratęsimo mažajame finale iškovojo jauniausieji krepšininkai, pelnydami garbingą 3-iąją vietą Radviliškio rajono atvirose pirmenybėse! Rezultatyviausiai žaidė Hilarijus Skromanas, mažajame finale po pratęsimo užfiksavęs unikalų statistinį „dublį“, pelnęs 33 taškus ir atkovojęs net 22 kamuolius, o naudingiausiu komandos žaidėju viso čempionato metu pripažintas Gerdas Brazys!

2025–2026 m. Lietuvos krepšinio legendų lygos (LKLL) čempionate nuo 2025 m. lapkričio mėnesio „SK Šeduvos malūnas“ keturios vyrų krepšinio veteranų komandos bendrai sužaidė net 40 varžybų. Išbandytos pačios įvairiausios skirtingų miestų sporto arenos.

Amžiaus grupėje 40+ (komandos vadovas Mindaugas Neciunskas) galingai kovota su Klaipėdos „Amber“, Šilalės „Prolain“, Panevėžio rajono Velžio mst. „Akmenys“ ir „Pakruojo Parketo – Šiaulių metalai“ komandomis, užimta 4-oji vieta, o naudingiausiu komandos krepšininku vieningai pripažintas Evaldas Juozapaitis, pirmasis klubo istorijoje užfiksavęs didmeistrišką trigubą statistikos „dublį“, reguliariojo etapo varžybose su buvusių profesionalų perpildyta Klaipėdos „Amber“ komanda pelnęs 25 taškus, po krepšiais atkovojęs 12 kamuolių ir 10 kartų rezultatyviai perdavęs kamuolį komandos draugams!

Gausiausioje ir ypač stiprioje amžiaus grupėje  50+ (komandos vadovas Ramūnas Jonaitis) iššūkis mestas Jonavos, Marijampolės, Vilniaus, Pakruojo, Kauno, Šilalės ekipoms. Finalo ketverte net ir ne stipriausios sudėties „SK Šeduvos malūno“ atstovai po atkaklios kovos mažajame finale garbingai nusileido netikėtai papildomų jėgų įgavusiai Marijampolės komandai, o klubo naudingiausiu žaidėju pelnytai išrinktas kovingasis Linas Viliopas.
 
Radviliškyje 2026 m. balandžio mėn. antrus metus vyko LKLL Finalo ketverto varžybos amžiaus grupėje 55+. Varžybose buvo ypač stiprių priešininkų: Plungės „Olimpas, Šilalės „Prolain“, Kauno „Patvanka“. Varžytuvėse garbingai kovojusiems „SK Šeduvos malūnas“ vyrams mažajame finale pritrūko tik vieno metimo iki bronzinių apdovanojimų prieš nelauktai „atjaunėjusią“ Šilalės „Prolain“, o naudingiausiu komandos (vadovas Audrius Narkevičius) žaidėju pripažintas rezultatyviausiai sužaidęs Valdas Reklys!

Brandžiausioje amžiaus grupėje 60+ (komandos vadovas Vilmantas Paškauskas) susitikta su ypač solidžiomis krepšininkų rinktinėmis iš Vilniaus, Kauno bei Marijampolės. Kėdainiuose vykusiose LKLL finalo ketverto varžybose naudingiausiu klubo krepšininku pripažintas Artūras Nacickas, įvaręs daug baimės priešininkų lyderiams!

Moterų komanda Palangoje vykusiame LKLL finalo ketverte lemiamoje dvikovoje dėl apdovanojimų įveikė pralaimėjimų nemėgstančią Ukmergės ekipą ir tapo Lietuvos vicečempionėmis! Pačia geriausia krepšininke tarp moterų be abejonių pripažinta tritaškių karalienė – Jolanta Žiaunienė!

Beje, XIII Žemaitijos krašto krepšinio veteranų 2025–2026 m. turnyre „Žalgirio taurė“ , dviem etapais (2025 m. lapkričio mėn. ir 2026 m. kovo mėn.) vykusiame Jurbarke, tarp Radviliškio, Ukmergės, Jurbarko, Alytaus, Smalininkų, Raseinių ir Tauragės komandų moterys užėmė 4-ąją vietą, na o vyrų komanda (komandos vadovas Redas Krivickas) įrodė savo jėgą ir pelnė nugalėtojų titulą! Vyrų komandos naudingiausiu žaidėju (MVP) pripažintas Donaldas Bartkus.
 
Po solidaus sezono Lietuvoje klubo moterų birželio mėn. laukia startai ESBA (European Seniors Basketball Association) čempionate Portugalijoje! Net neabejojam, kad klubo krepšininkės garbingai atstovaus Radviliškio kraštui!

Tikrai verta paminėti, kad Lietuvos krepšinio legendų lygoje (LKLL) amžiaus grupėje 40+ vyrų komanda reguliariojo etapo varžybose su Panevėžio r. „Akmenys“ komanda startavo su unikaliu startiniu penketu – „SK Šeduvos malūnas“ atstovavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, Seimo nariai Saulius Luščikas, Mantas Poškus, taip pat Radviliškio miesto ir Aukštelkų seniūnijų seniūnai: Justinas Pranys bei Andrius Grabauskas. Reikia tik džiaugtis tokiu valdžios vyrų požiūriu į veteranų sportą.

Į krepšinio veteranų judėjimą įtraukta jau daugiau nei 100 sporto entuziastų, komandos vis pildosi norinčiais save išbandyti stipriausioje Lietuvoje veteranų lygoje, todėl sporto klubas „SK Šeduvos malūnas“ artėjančiuose sezonuose pasiruošęs ir dar rimtesniems iššūkiams, nes juos remia bendruomeniški Radviliškio krašto ir šalies verslai: „Šeduvos malūnas“, „Brolių Auto“, „Pixolain“, „Benetre“, „Fasma“, „Zaukos transportas“, „Aloyzo Grigaliūno transportas“, „RadviDenta“, „Radviliškio autotransportas“, „Movidus“ bei Radviliškio rajono savivaldybė, o įsimintinas akimirkas fiksuoja klubo krepšininkas ir Radviliškio krašto Fotometraštininkas Rimantas Benaitis! Džiaugiasi širdis ir matant nuolat gausėjančias sirgalių gretas!

Iki susitikimų Radviliškio krašto ir Lietuvos krepšinio aikštelėse!

Sporto klubo „SK Šeduvos malūnas“ prezidentas Gintautas Šarauskas

Paskutinis atnaujinimas: 2026-05-22 07:59:03