Pasirinkite kalbą

Naujienos

456-ąjį gimtadienį Radviliškis švęs liepos 8 dieną

2023 m. Birželio 1 d.


Radviliškio rajono savivaldybėje susirinkę kultūros, švietimo ir sporto sričių atstovai sudėliojo pagrindinius Radviliškio miesto 456-ojo gimtadienio šventės akcentus. Žinoma, kaip ir kiekvienais metais, visų puikūs koncertai, įvairiausios veiklos mažiems ir dideliems, mugės, skanus maistas ir geras laikas su draugais.

Nuspręsta, kad pagrindinė Radviliškio miesto gimtadienio šventė vyks liepos 8 dieną Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke.

Planuojama, kad tą dieną nuo pat ryto parke šurmuliuos mugė, kurioje tradiciškai bus galima įsigyti įvairiausių gėrybių.

Mažuosius radviliškiečius į miesto parką pakvies edukatoriai, įvairiausių žaidimų organizatoriai, o šventinės dienos vakare planuojama apdovanoti išrinktą Radviliškio miesto garbės pilietį ir trankiai pašėlti drauge su Martynu Kavaliausku, Katažina, „Džentelmenais“, Nombeko Auguste ir diskotekos vedėju DJ Jovani.

Radviliškio viešoji biblioteka šventėje ragins radviliškiečius ir miesto svečius skaityti. Ketinama miesto parke įrengti lauko skaityklą, radviliškiečiams dovanoti bibliotekos išleistas knygas, įtraukti šventės svečius į įvairius žaidimus, skatinančius pažinti Radviliškio kraštą. Planuojama, kad radviliškiečius ir miesto svečius džiugins senoviniai automobiliai, jais į Radviliškį iš Šeduvos atvažiuos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ nariai. Radviliškio turizmo informacijos centras planuoja miestiečiams ir svečiams suorganizuoti ekskursijas, kuriose bus galima susipažinti su įdomiais Radviliškio miesto istorijos momentais.

Šventėje visi norintieji galės susipažinti su praktikiniais patarimais, kaip susikrauti išgyvenimo kuprinę, bus pristatyta interneto svetainė lt72.lt, kurioje galima rasti visus reikalingus patarimus, kaip pasirengti įvairiausioms ekstremalioms situacijoms, o Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras mokys visus, kaip teikti pirmąją pagalbą.

Nors Radviliškio miesto gimtadienio šventė vyks liepos 8 dieną, veiklų ir pramogų netrūks visą savaitę. 

Liepos 6 dieną Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke vėl varžysis stipriausi Lietuvos ir pasaulio galiūnai, o šios dienos pavakarę Lietuvos valstybės (karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną paminėti pakvies Radviliškio miesto kultūros centro atlikėjai ir meno kolektyvai. Tradiciškai bus giedama ir „Tautiška giesmė“, ją radviliškiečiams giedoti padės Jokūbas Bareikis ir Lina Rastokaitė. 

Liepos 7 dieną planuojama organizuoti orientacines varžybas automobiliais po Radviliškį ir jo apylinkes.

Netrūks veiklų ir sporto mėgėjams. Liepos 1 dieną vyks Lietuvos šachmatų taurės čempionatas, liepos 6 dieną tradiciškai planuojamas Lietuvos vasaros 3x3 krepšinio čempionatas, o liepos 7 dieną – tradicinis naktinis futbolo turnyras „Apšvieskim naktį“.

Liepos 8 dieną Radviliškio Lietuvos Sąjūdžio stadione šeimoms bus organizuojamos šeimų penkiakovės varžybos, paplūdimio tinklinio mėgėjai varžysis tradiciniame paplūdimio tinklinio čempionate. 

Dviračių sporto mėgėjus po Radviliškio rajoną pasivažinėti pakvies tradicinis dviračių žygis. 

Taigi, liepos pradžia Radviliškio rajone bus kupina įspūdžių. Kaip ir kiekvienais metais, tikime, kad į šventę atvyks nemažai tėviškėnų, kad per šventę susitiks ir pabendraus giminės, seni bičiuliai. Ir, be abejo, laukiame visų, kurie norės pabūti kartu su Radviliškio žmonėmis. 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2023-06-06 08:57:28