Pasirinkite kalbą

Naujienos

NATO pajėgų integravimo vieneto atstovų vizitas Radviliškyje

2025 m. Spalio 1 d.


Rugsėjo 30 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje lankėsi NATO pajėgų integravimo vieneto (NPIV) delegacija, vadovaujama Nyderlandų kariuomenės pulkininko Merlijn Heiligers (Merlijno Heiligerio). Šiuos ypatingus svečius svetingai priėmė meras Kazimieras Račkauskis ir vicemerė Jurgita Sidarienė. Susitikime dalyvavo ir patarėja, atliekanti savivaldybės parengties pareigūno funkciją, Raminta Laurutienė bei administracijos atstovai.

Susitikimo metu NPIV vado pavaduotojas plk. ltn. Edvinas Zaboras pristatė šios organizacijos, kuriai priklauso 12 NATO valstybių, veiklą, tikslus ir uždavinius. Pagrindinis organizacijos tikslas – įgalinti greitą ir savalaikį NATO labai aukštos parengties pajėgų ir kitų reagavimo pajėgų dislokavimą į Lietuvą. Tai gyvybiškai svarbi jungtis tarp Lietuvos karinių pajėgų, civilinių institucijų ir sąjungininkų karinių pajėgų.

Vėliau svečiai buvo supažindinti su Radviliškio rajono istorija, kultūra bei svarbiais infrastruktūros objektais. Diskutuota apie rajono pasirengimą apsaugoti savo gyventojus nuo galimų karo grėsmių bei iššūkius, su kuriais galimai būtų susiduriama išaušus dienai X. 

Po susitikimo Savivaldybės vadovai su svečiais lankėsi Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje, kurioje su bendruomene kalbėtasi apie NATO misijas Lietuvoje, diskutuota saugumo ir gynybos klausimais. Po to delegacija lankėsi Lietuvos kariuomenės Linkaičių arsenale. Viso vizito metu angliškai susikalbėti padėjo ir diskusijas moderavo mjr. Marius Petraitis.

Tokie susitikimai suteikia daugiau žinių apie NATO pajėgų veiklą šalyje bei stiprina tarptautinį bendradarbiavimą kuriant stipresnę ir saugesnę Lietuvą.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2025-10-01 11:02:38