Pasirinkite kalbą

Naujienos

Onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ paminėjo pasaulinę sveikatos dieną

2024 m. Balandžio 11 d.


Radviliškio krašto onkologinių ligonių asociacijos „Radvilė“ nariai balandžio 10 d. šiaurietišku ėjimu paminėjo Pasaulinę sveikatos dieną, kurios tikslas – paskatinti žmogų atsigręžti į save, prisiminti, kad jis pats yra vienintelis ir nepakartojamas savo sveikatos kalvis. Juk nuo paties žmogaus pasirinkto gyvenimo būdo priklauso didžioji dalis sveikatos būklės. Pasirinkimai sietini ne tik su mityba ar fiziniu aktyvumu, bet ir su sveikatos priežiūros profilaktika. Todėl labai svarbu nepamiršti nei vieno iš svarbiausių kriterijų – vien sveika mityba ar fizinis judėjimas neužtikrina, kad ligos aplenktų kiekvieną iš mūsų ar mūsų artimus žmones.

Visuomenėje tebėra gajus požiūris, kad savikontrolė tikrinantis sveikatą – tai tik ligų ieškojimas. Būtent todėl ligos yra atrandamos, kai asmuo kreipiasi į gydytoją visiškai dėl kitų priežasčių, deja, liga jau būna ganėtinai įsisenėjusi. Todėl ne tik profilaktiškai lankydamiesi pas specialistus ir naudodamiesi profilaktinėmis sveikatos patikros programomis galime užtikrinti savo ir savo artimųjų sveikatą, bet ir keisdami požiūrį į sveikatos priežiūrą.

Sparčiai didėjant onkologiniams susirgimams, Radviliškio krašto Onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ kartu su Radviliškio visuomenės sveikatos biuru organizavo Šiaurietiško ėjimo mokymus. Šia fizine veikla stengtasi parodyti, kad nėra svarbus amžius ar turimos ligos, ar esi senas pacientas, ar šiuo metu gaunantis aktyvųjį gydymą – visapusiškai rūpintis savimi reikia visada. Asociacijos pirmininkės R. Veršnickaitės teigimu, buvo įdomu išbandyti, ar tokia fizinė veikla yra fiziškai įveikiama onkologiniam pacientui. Juk onkologiniai pacientai yra unikalūs: dėl gydymo pasekmių sutrinka dauguma organizmo funkcijų, fizinis kūnas nusilpsta, todėl bet kokia veikla net ir buityje gali būti sunkiai įveikiama ne tik gydymo metu, bet ir po jo. Vis tik, specialistų teigimu, fizinė veikla sergant ar persirgus onkologinėmis ligomis yra reikalinga ir būtina, kad organizmas palaipsniui stiprėtų. Asociacijos pirmininkė teigia, kad jai pačiai, daugiau nei 10 metų sergant onkologine liga, būtent fizinė veikla, nuolatinis bendradarbiavimas su specialistais, įsiklausant į jų rekomendacijas, padėjo išvengti ne tik sėdėjimo neįgaliųjų vežimėlyje, bet ir gyventi, kiek įmanoma, produktyvesnį gyvenimą. Liga ligai nelygi, kaip ir onkologinė diagnozė. Net tokios pat diagnozės dėl kiekvieno asmens savitumo pažeidžia skirtingai ir būna skirtingi liekamieji reiškiniai bei funkciniai sutrikimai. Kas tinka vienam, gali netikti daugumai. Tačiau svarbiausia – pačių principų įsisavinimas ir įteigimas sau – jeigu jau kovojama su liga, tai tikrai galima pagalvoti ir apie tai, ką šiandien valgysime, kad stiprėtume ir jaustumėmės geriau, kokia fizinė veikla būtų arčiau prie širdies. Jei nežinome, tai imame ir išbandome arba viską po truputį, arba tik tai, ką realiai galima išbandyti. Žinoma, visada yra kritinių atvejų, kada bet kokia fizinė veikla niekaip neįmanoma arba įmanoma tik minimali, bet žmonės vis tiek randa būdų, kaip savimi pasirūpinti ir sustiprėti.

Asociacijos priminkė džiaugėsi, kad Šiaurietiškas ėjimas net ir onkologiniam pacientui yra įveikiama fizinė veikla. Žinoma, vertinti tokios veiklos tinkamumą fizinei sveikatai pabandžius vos vieną kartą labai sunku, tačiau žinant, kuo jis naudingas, buvo įdomu stebėti, kiek pacientui, turinčiam įvairių sunkumų, įmanoma judėti su lazdomis. Pirmas bandymas pasivaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis buvo sėkmingas, todėl norėdami iš tikrųjų pajusti naudą, planuojame nuoseklų įgūdžių lavinimą. Įgyvendinti šiuos tikslus padės Radviliškio visuomenės sveikatos biuras ir jų turima įranga.

Be to, asociacijos pirmininkė ragina saugoti savo ir savo artimųjų sveikatą, atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų ir puoselėti sveiką gyvenimo būdą. Ji teigia: „Pasaulinės sveikatos dienos proga kviečiu pamąstyti apie šiandieną, kad rytojus mūsų per stipriai nenustebintų ir nesukrėstų, mokykimės vertinti vieni kitus čia ir dabar. Tikiu, kad mūsų bendros pastangos padės ne tik įveikti onkologinę ligą, bet ir paskatins profilaktinę patikrą, efektyvesnį ir laiku šių ligų diagnozavimą; padės onkologinių ligonių bendruomenei bei jų artimiesiems ir kitiems šalia esantiems žmonėms ir toliau džiaugtis gyvenimu visų kartu kuriamame sveikesniame ir teisingesniame pasaulyje.“ Juk ne veltui liaudies išmintis byloja, kad sveikata yra brangiausias turtas.

Onkologinių ligonių asociacijos „Radvilė“ informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2024-04-12 15:43:07