Pociūnėliuose sulaukta svečių iš Lenkijos
2023 m. Sausio 16
d.
Kasmet vis stipresnė draugystė sieja pociūnėliečius, Skėmių seniūniją ir kaimyninės Lenkijos žmones. Sausio 13 d. Pociūnėliuose lankėsi grupė lenkų, kuriuos lydėjo vertėja Irena Duchovska, Kėdainių lenkų draugijos vadovė.
Svečius prie kultūros namų sutiko Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė, Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkė Giedrė Petrėtienė, kiti seniūnijos darbuotojai bei pociūnėliečiai. Atvykusieji – tai „Odra – Niemen“ asociacijos atstovai. Asociacija vykdo labdaringą veiklą visuomeniniais pagrindais. Surinktą labdarą jie veža į užsienį, norėdami paremti tautiečius, padėkoti kitiems žmonėms, plėtojantiems draugiškus ryšius su lenkais. Šiai asociacijai priklauso labai daug žmonių iš įvairių Lenkijos vietovių, todėl kasmet į Pociūnėlius atvyksta vis kiti asociacijos nariai. Svečiai priimti draugiškai: pavaišinti namine arbata ir saldžiais kepiniais, kiekvienas dovanų gavo ekologiškų produktų rinkinukus, kuriuos paruošė miestelio bendruomenės moterys vietinėje džiovyklėlėje.
Atvykusieji apžiūrėjo Pociūnėlių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, pabendravo su klebonu Kęstučiu Švabinsku. Paskui pavaikščiojo po senąsias miestelio kapines, kuriose palaidota nemažai šiose apylinkėse gyvenusių lenkų tautybės žmonių. Jie taip pat lankėsi pas Vladislavą Goštautą ir Reginą Goštautaitę, kurie yra garsios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Goštautų giminės tiesiosios giminystės linijos palikuonys, turi tai patvirtinančius dokumentus.
Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė džiaugėsi, kad pociūnėliečių ir lenkų susitikimai vis dažnesni, kad bendraujama šiltai, nuoširdžiai, draugiškai.
Pociūnėlių bendruomenės informacija
Paskutinis atnaujinimas: 2023-01-16 09:33:09