Pasirinkite kalbą

Naujienos

Radviliškio diabeto klube „Likimas” džiaugiamasi nuveiktais darbais

2025 m. Balandžio 28 d.


Balandžio 15 d. įvyko visuotinis ataskaitinis Radviliškio diabeto klubo „Likimas“ narių susirinkimas. Buvo pristatytos ir patvirtintos 2024 m. klubo veiklos, finansinė ir revizijos komisijos ataskaitos.

Valdybos narė Angelė Vaičiulienė pristatė veiklos ataskaitą. Pasidžiaugta, kad  susirinkimuose, praktiniuose mokymuose buvo teikiamos žinios apie diabetą, jo kontrolę, gydymo būdus, naujus medikamentus, propaguojamas savikontrolės priemones ir pan.

Darbščiųjų rankų būrelis rūpinosi darbinių įgūdžių formavimu bei tobulinimu. Todėl padedant specialistams siuvome pagalvėles, krepšelius, pinigines ir kt. praktiškas smulkmenas, reikalingas buičiai. Vėrėme papuošalus, kūrėme rankdarbius Kalėdoms bei kitoms šventėms. Savo rankdarbius dovanojome  klubo nariams, Viešosios bibliotekos žaislotekos vaikams, o megztas kojines dovanojome ukrainiečiams. Kiekvienas dalyvavęs susirinkime galėjo pasirinkti po dovanėlę.

Skatinome sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą. Gerąja patirtimi dalijomės su kitų rajonų diabeto klubais, Lietuvos diabeto asociacija.

2024 metais surengėme du šviečiamojo pobūdžio seminarus: „Cukrinis diabetas, jo prevencija“ Viešojoje bibliotekoje ir Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje bei septynis renginius, skirtus cukrinio diabeto sukeltoms komplikacijoms atpažinti. Suorganizavome respublikinę sergančiųjų cukriniu diabetu sporto šventę, o Radviliškio rajono Burbiškio dvare buvo surengtas respublikinis diabeto klubų sambūris „Pabūkime kartu“.

Dalyvavome Tauragės, Telšių, Pakruojo, Pasvalio diabeto klubų surengtuose mokymuose bei Druskininkuose, mokymus surengė Lietuvos diabeto asociacija.

Nuo 2024 m. rugpjūčio mėnesio klube prasidėjo Lietuvos sveikatos mokslų magistrantės Orintos Plukaitės tyrimai „Cukriniu diabetu sergančių asmenų psichoemocinės būklės pokytis taikant dailės sesijas“, ordanizuota nemokamai 10 dailės sesijų klubo nariams.

Dalyvauta Ankstyvosios pagalbos paslaugos teikime asmenims, turintiems akivaizdžių negalios požymių. Sudarėme galimybę jiems dalyvauti mokymuose, susitikimuose su specialistais, konsultuotis.

Nuo 2023 m. teikiamos Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje akreditavimo paslaugos. Jas gavo 25 neįgalumą turintys klubo nariai.

Akcijas „Pasimatuok gliukozės kiekį kraujyje ir kraujo spaudimą“  vykdėme įstaigose, šventėse, klubo patalpose. Per 2024 metus prevenciškai patikrinome 330 bendruomenės narių.

Bendradarbiavome su Radviliškio Visuomenės sveikatos biuru, Radviliškio VŠĮ ligonine, konsultacine poliklinika – diabetinės pėdos kabinetu, Radviliškio r. pirminės sveikatos priežiūros centru, Radviliškio onkologų klubu „Radvile“, Aklųjų ir silpnaregių draugija. Įsijungėme į Radviliškio miesto VVG veiklą.

Finansininkė Vitalija Šedienė pateikė klubo finansinę ataskaitą, revizijos komisijos pirmininkė Ksavera Litvinienė pateikė ataskaitą apie kasos dokumentų tvarkymą bei lėšų panaudojimą. Diskutavome kitais organizaciniais klubo veiklos klausimais.

Šventinę nuotaiką dovanojo Joniškio KC Rudiškių skyriaus dainų atlikėjas Antanas Karnišauskas su žmona Elena.

Radviliškio diabeto klubo „Likimas“ valdybos narė, socialinė darbuotoja A. Beresnevičienė

Paskutinis atnaujinimas: 2025-04-28 12:58:22