Pasirinkite kalbą

Naujienos

Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos narių išvyka į Kėdainių rajoną

2022 m. Rugpjūčio 22 d.


Karštą rugpjūčio 19 - osios rytą keturiasdešimt keturi Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos nariai išvyko į ekskursiją po Kėdainių kraštą. Atvykusiuosius į Senosios Rinkos aikštę pasitiko gidė. Ji papasakojo, kaip pradėjo kurtis Kėdainių miestas, kokių tautų žmonės jame gyveno. Tai vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų, kuris turi senamiestį su gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo bruožų turinčiais pastatais. Aplankėme evangelikų reformatų bažnyčią ir kunigaikščių Radvilų mauzoliejų. Pasivaikščiojome po senamiestį, užsukome į restoraną „Grėjaus namas“, ragavome originalaus deserto „Tiltas per upę“- agurkų ledų.

Atėjus pietų laikui, atvykome į Krakių kultūros centrą. Čia vyko dviejų valandų edukacinė programa „Žydų tradicijos, papročiai ir kulinarinis paveldas“. Šios programos metu buvo kalbama, kaip anksčiau gyveno žydai, kokie kultūriniai skirtumai tarp lietuvių ir žydų. Į edukacinę programą buvo įtraukti ekskursijos dalyviai. Turėjome galimybę paskaityti „žydiškai“, galėjome pasitikrinti savo žinias apie žydų papročius ir jų gyvenimo būdą. Po sočios žydiškų patiekalų degustacijos kupini įspūdžių išvažiavom namų link. Ekskursija buvo turininga ir informatyvi. 

Irena Vilniuvienė, Radviliškio raj. neįgaliųjų draugijos pirmininkės pavaduotoja

Paskutinis atnaujinimas: 2022-08-22 16:21:59