Pasirinkite kalbą

Naujienos

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės J. Margaitienės solidarumo vizitas Ukrainoje

2022 m. Balandžio 25 d.


Balandžio 21–23 dienomis Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė Lietuvos Respublikos Seimo narių Pauliaus Saudargo ir Antano Čepononio siūlymu ir Novovolynsko miesto Tarybos vykdomojo komiteto bei mero kvietimu lankėsi Ukrainoje, Novovolynsko ir Volodymyro miestuose. Administracijos direktorė susitikusi su Novovolynsko miesto meru Borisu Karpusu, aptarė situaciją karo niokojamoje Ukrainoje ir bendradarbiavimo galimybes ateityje.

Meras Borisas Karpusas pasakojo, kad Novovolynskas karo akivaizdoje tapo tranzitiniu miestu, į kurį iš viso pasaulio šalių atvežamos priemonės, gyvybiškai reikalingos nuo karo kenčiantiems žmonėms. Iš šio miesto gauti resursai paskirstomi aplinkiniams Ukrainos miestams. Novovolynsko mieste prieglobstį gavo jau daugiau nei 10 000 gyventojų, bėgančių iš karo niokojamų Ukrainos regionų. Meras taip pat pasakojo, kad šiuo metu miestas kaip ir visa šalis susiduria su nemenkais iššūkiais, kuriuos reikia spręsti nedelsiant, o kai kuriuos sunkumus reikės spręsti ir karui pasibaigus. Todėl Novovolysko miesto bendruomenė yra pasirengusi plėtoti ilgalaikius ir visapusiškus ryšius Radviliškio ir Novovolynsko miestų savivaldos, švietimo ir kultūros, ekonomikos ir verslo skatinimo, informacinių ir inovacinių technologijų srityse. Be to, tikimasi organizuoti bendrus visuomeninių organizacijų projektus.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė išreiškė viltį, kad Rusijos agresija Ukrainoje greitai baigsis, o Radviliškis ir Novovolynsko miestas jau netrukus taps miestais-partneriais.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2023-04-03 17:05:28