Radviliškyje vyko mokymai „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“
2025 m. Liepos 1
d.
2025 m. birželio 26 d. Radviliškio miesto kultūros centre vyko respublikiniai mokymai „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“. Mokymus organizavo Lietuvos diabeto asociacija ir Radviliškio diabeto klubas „Likimas“. Dalyvavo Marijampolės, Jonavos, Telšių, Mažeikių, Plungės, Pakruojo, Panevėžio ir Radviliškio diabeto klubų nariai.
Pranešimus skaitė asociacijos prezidentė Vida Augustinienė, „Kodėl svarbi cukrinio diabeto savalaikė diagnostika? Tarptautinės diabeto federacijos naujausia informacija 2025 m. Pasaulio diabeto kongrese“. Radviliškio diabeto klubo „Likimas“ pirmininkė Aldona Januševičienė skaitė pranešimą „Cukrinio diabeto prevencija ir gyvenimo būdas Radviliškio diabeto klube „Likimas“. Jūratė Stukienė – „Informacijos paslaugų ir mokymo išteklių skyriaus vedėja, Lietuvos medicinos biblioteka „Nuo informacijos – prie veiksmų: diabetu sergančiojo įgalinimas“, Ona Jurkauskienė, gydytoja endokrinologė, skaitė pranešimą „Tinkama cukrinio diabeto kontrolė“, Dalia Ozolienė, Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja, – „Privalomojo sveikatos draudimo garantijos sergantiesiems cukriniu diabetu“. Laima Rimkutė, VšĮ Radviliškio ligoninės direktorės pavaduotoja, skaitė pranešimą „Į pagalbą sergančiajam cukriniu diabetu“, Dovilė Eičinienė, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė, –„Bendradarbiavimas sveikatai: partnerystė su Radviliškio diabeto klubu „Likimas“. Radviliškio šeimos klinika „Kristivita“ šeimos gydytoja Kristina Vyšniauskienė-Mažeikienė skaitė pranešimą „Cukrinis diabetas – kontrolė ir galimos komplikacijos“; šeimos gydytoja Rasa Vaičiulienė – „Nutukimas – kita svarstyklių pusė“ (pranešimą rėmė UAB „Novo Nordisk Pharma“). Darius Milkevičius, provizorius, skaitė pranešimą „Praktiniai patarimai, kaip tinkamai matuoti kraujo spaudimą namuose?“.
Visi pranešimai buvo įdomūs, nesikartojantys, bet pats populiariausias buvo apie nutukimą, sulaukė daug klausimų.
Mokymų metu buvo nemokamai atliekamas gliukozės kiekio kraujyje matavimas. Juos atliko klubo slaugytoja Ona Mickienė, jai talkino Irma Vitkienė, VšĮ Radviliškio r. pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos slaugytoja.
Dėkojame visiems dalyvavusiems, pranešėjams ir partneriams: Radviliškio rajono savivaldybei, VšĮ Radviliškio r. Pirminės sveikatos priežiūros centrui, Radviliškio miesto kultūros centrui, Lietuvos medicinos bibliotekai, Šiaulių teritorinei ligonių kasai, UAB „Novo Nordisk Pharma“, UAB „Microlife“, VšĮ Radviliškio ligoninei ir Lietuvos diabeto asociacijos prezidentei Vidai Augustinienei.
Nuoširdžiai dėkojame rajono merui Kazimierui Račkauskui, atradusiam laiko ir pasveikinusiam mokymų dalyvius, kultūros centro renginių organizatoriui Gabrieliui Verdingui už muzikinį pasveikinimą ir klubo „Likimas“ nariams už pagalbą organizuojant ir priimant mokymų dalyvius ir įamžinant reikšmingas ir malonias akimirkas.
Už finansinę paramą dėkojame Alfredui Juozapavičiui.
Radviliškio diabeto klubo „Likimas“ informacija
Paskutinis atnaujinimas: 2025-07-01 13:21:56