Savivaldybėje aptarti tuberkuliozės epidemiologinės priežiūros ir prevencijos klausimai
2025 m. Kovo 24
d.
Kovo 20 dieną Savivaldybėje vyko pasitarimas, per kurį aptarti tuberkuliozės epidemiologinės priežiūros, diagnostikos, gydymo ir prevencijos klausimai. Šiuos klausimus ir problemas pristatė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento užkrečiamų ligų skyriaus vedėja Edita Satkevičienė, patarėja Rita Švambarienė, VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos pulmonologė V. Bielskienė. Pasitarime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės vicemerė Jurgita Sidarienė, administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė, sveikatos reikalų koordinatorė Irmina Ruškienė, rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, šeimos gydytojai, visuomenės sveikatos biuro atstovai ir seniūnai.
Pasitarime aptartos problemos, su kuriomis susiduriama siekiant nustatyti tuberkuliozės paplitimo atvejus, diskutuota apie tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą, siekiant nustatyti sąlytį su sergančiuoju turėjusius asmenis. Taip pat kalbėta apie šeimos gydytojo vaidmenį nustatant tuberkuliozės atvejus bei stebint sergančiojo ir sąlytį su juo turėjusių asmenų sveikatos būklę.
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija
Paskutinis atnaujinimas: 2025-03-24 16:00:53