Pasirinkite kalbą

Naujienos

Savivaldybėje vyko civilinės saugos stalo pratybos „Gyventojų evakavimas“

2025 m. Spalio 8 d.


Spalio 7 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko civilinės saugos stalo pratybos „Gyventojų evakavimas“. Pratyboms vadovavo administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė, o Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) narių darbą vertino meras Kazimieras Račkauskis ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Aurimas Bička. 

Savivaldybės administracijos patarėja, atliekanti savivaldybės parengties pareigūno funkciją, Raminta Laurutienė supažindino ESOC narius su pratybų scenarijumi: „2025 m. spalio 7 d. (antradienis) 8.00 val. Lietuvoje paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija dėl avarijos Baltarusijos Respublikos teritorijoje įvykusios branduolinės avarijos. Radviliškio rajono savivaldybės Informacijos valdymo ir visuomenės informavimo grupė gavo parnešimą, kad Iš Vilniaus miesto savivaldybės ir aplinkinių savivaldybių gyventojai evakuojami, nukreipiami į saugesnes valstybės teritorijas. Radviliškio rajono savivaldybei nurodyta nedelsiant ruoštis priimti iš Vilniaus miesto savivaldybės evakuojamus gyventojus. Nedelsiant sušauktas Savivaldybės ESOC “. 

ESOC nariai atskirose grupėse analizavo modeliuojamą situaciją, stengėsi pritaikyti savivaldybės galimybes priimti didelį srautą evakuojamų gyventojų, aptarė situacijos algoritmus. 

Šių pratybų tikslas – tobulinti Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro grupių pasirengimą vykdyti priskirtas funkcijas organizuojant gyventojų evakavimo procedūras Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2025-10-08 13:13:44