Pasirinkite kalbą

Naujienos

Sidabrave pasklido Gerumo angelai

2023 m. Gruodžio 19 d.


Kasmet, artėjant šv. Kūčioms ir Kalėdoms, Sidabrave pasklinda Gerumo angelai. Šiemet jau 20 kartą jie nutūpė į žmonių, kurie savo gražiais ir gerais darbais puošia Sidabravo kraštą, rankas. Gruodžio 15 d., adventinių pusryčių metu, Gerumo angelais apdovanota net keturiolika Sidabravo kraštui nusipelniusių geradarių. 

Į advento pusryčius susirinko sidabraviškiai ir gausus būrys svečių: Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės vadovai: meras Kazimieras Račkauskis, vicemerai Vytautas Kriščiūnas ir Jurgita Sidarienė, administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė. Renginyje dalyvavo ir Sidabrave veikiančių įstaigų vadovai, bendruomenių pirmininkai, seniūnaičiai, Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno brolis, kunigas Astijus Kungys, Joniškio dekanas, kunigas Remigijus Jurevičius, Sidabravo parapijos kunigas Saulius Sausdravas. 

Šventės dalyvius pasveikino Seimo narys A. Čepononis, kuris artėjančių švenčių proga palinkėjo naujų tikslų, gerų darbų, bendravimo džiaugsmo ir tikėjimo šalia esančiu žmogumi. Savivaldybės meras K. Račkauskis pasidžiaugė gražia sidabraviškių tradicija, linkėjo nenustoti dalintis gerumu, nepritrūkti energijos ir išminties puoselėjant savo kraštą bei pasidžiaugti buvimu bičiulių ir artimųjų apsuptyje. Meras, sveikindamas visus su artėjančiomis šventėmis, įteikė padėkos raštus Sidabravo jubiliatėms: N. Grigienei, D. Antanaitienei, S. Mockienei ir V. Šlamienei.

Advento pusryčius palaimino Sidabravo parapijos kunigas S. Sausdravas, o buvęs parapijos klebonas, Sidabravo seniūnijos garbės pilietis, Joniškio dekanas, kunigas R. Jurevičius visiems linkėjo su savimi visada nešiotis viltį ir tikėjimą. Brolis Astijus susirinkusiems kalbėjo apie neišsenkantį gerumą, toleranciją ir išmintį, lietuvybės puoselėjimą ir aplinkiniams spinduliuojamą energiją. Pranciškonų brolis Astijus linkėjo, kad šv. Kūčių vakaras ir šv. Kalėdų stebuklas apgaubtų kiekvieną, nes tai vienas iš brangiausių vakarų mūsų tautos tradicijoje. 

Po sveikinimų ir linkėjimų Gerumo angelais buvo apdovanoti patys aktyviausi seniūnijos bičiuliai ir geradariai: už pagarbą Sidabravo kraštui – Aldona ir Julius Masėnai ir Pranas Meilus;   Stasė Vilčiauskienė – seniūnijos auksarankė; Gabija Leščinskaitė – metų pasiaukojimas; Juozas Mataitis – metų tolerancija; Zita ir Romas Nosavičiai – krikščioniškųjų vertybių puoselėtojai; Vadaktų kaimo bendruomenė  – už pasiaukojimą bendruomenės labui; Vaidotas Katutis – kultūros puoselėtojas; Arūnas Stalionis –  seniūnijos geradaris; Jūratė Kurandienė – seniūnijos šviesuolė; Remigijus Sipavičius – už gerumą,  pagrįstą darbais; Urtė Daugelaitė – metų staigmena; Jonas Kaklauskas – metų atradimas; Lina ir Vidmantas Grigaliūnai – už aplinkos grožio puoselėjimą.

Gerumo angelai ne tik Sidabrave, bet ir šventės dalyvių širdyse, paskleidė ypatingą šilumos, jaukumo ir gėrio energiją. Renginio metu skambėjusi nuostabi muzika, kurią dovanojo Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ kamerinės muzikos ansamblis bei Radviliškio miesto kultūros centro meno vadovė Jūratė Stakvilevičienė, dar labiau sustiprino švenčių laukimą. Tikimasi, kad ši graži tradicija, suburianti geros valios ir darbščius žmones, džiugins ir kitais metais, o Gerumo angelai nusileis dar ne vieno geradario rankose.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Nuotraukos Jūratės Kurandienės

Paskutinis atnaujinimas: 2023-12-19 09:05:07