Skėmių seniūnijoje vykdytų projektų rezultatais domėjosi svečiai iš Lenkijos
2022 m. Lapkričio 22
d.
Skėmių seniūnijoje lapkričio 19 d. sulaukta svečių iš kaimyninės Lenkijos – viešėjo Mazovijos regiono vietos veiklos grupės „Zielone siolo“ ir „Zascianek Mazowsza“. Svečius pasitiko Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė, vietos veiklos grupės ,,Radviliškio lyderis“ pirmininkas Romas Kalvaitis, Pociūnėlių ir Skėmių bendruomenių atstovai.
Pasak Skėmių seniūnijos seniūnės Ingridos Gladkienės, Vietos veiklos grupė „Radviliškio lyderis“ parengė tarptautinį projektą „Lietuva–Lenkija“, kurio tikslas – pasidalyti dviejų bendradarbiaujančių tautų vietos veiklos grupių gerąja patirtimi, įgyta vykdant projektus 2012–2020 m. Todėl lenkų vietos veiklų grupių atstovai atvyko susipažinti su radviliškiečių vykdytų projektų rezultatais. Seniūnė taip pat supažindino svečius su Pociūnėliuose veikiančia sulčių spaudykla, papasakojo apie bendruomenės auginamą sodą, iš kurio derliaus spaudžiamos sultys. Ji kartu su miestelio bendruomenės pirmininke Giedre Petrėtiene pristatė bendruomenės gaminamą produkciją: vaisių ir daržovių cukatas bei arbatas. Seniūnė džiaugėsi, kad visi produktai yra ekologiški ir turi natūralių produktų sertifikatą. Svečiai ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir ragavo pociūnėlietiškų skanumynų, pirko jų lauktuvėms į namus.
Pociūnėliuose svečiai iš Lenkijos taip pat aplankė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, pabendravo su klebonu Kęstučiu Švabinsku. Jie pasivaikščiojo po šalia bažnyčios esančias kapinaites, kuriose palaidota ir nemažai lenkų tautybės žmonių. Prie bažnyčios svečiai klausėsi seniūnės I. Gladkienės pasakojimo apie Pociūnėlius: papasakota miestelio kūrimosi istorija, priminta, kad apie Pociūnėlius rašė lenkų rašytojas, Nobelio literatūros premijos laureatas, Henrikas Senkevičius romane „Tvanas“. Vėliau seniūnė svečiams aprodė remontuojamas patalpas, kur kitą vasarą jau turėtų veikti bendruomenės vaisių, uogų ir daržovių džiovinimo cechas bei erdvė miestelio jaunimo susibūrimui, poilsiui.
Vakarą svečiai iš Lenkijos praleido Skėmių traktieriuje, čia jie buvo nuoširdžiai sutikti su duona ir druska, pavaišinti, palinksminti. Seniūnė Ingrida Gladkienė papasakojo Skėmių bendruomenės įsikūrimo istoriją, nepamiršdama ir traktieriaus: svečiai sužinojo apie jo atkūrimą, vykdomas edukacines veiklas, šventes, vaidinimus, gaminamus autentiškus patiekalus. Traktieriaus šeimininkės visus pavaišino ypatingu Skėmių krašto patiekalu – „Mėsos šmotu“. Susitikimo metu koncertavo Šniūraičių (Radviliškio r.) pramogų ir šokių salės kapela (vadovė Audronė Motiejūnienė).
Skėmių traktieriuje skambėjo daug sveikinimų ir padėkos žodžių. Kaimyninės šalies vietos veiklos grupes pasveikino Romas Kalvaitis, vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ pirmininkas, ir Skėmių seniūnijos seniūnė, „Radviliškio lyderio“ valdybos pirmininkė, Ingrida Gladkienė. Jie taip pat padėkojo Pociūnėlių ir Skėmių bendruomenėms. Mazovijos regiono vietos veiklos grupės „Zielone siolo“ ir „Zascianek Mazowsza“ atstovai apdovanojo Romą Kalvaitį, Ingridą Gladkienę ir kitus žmones, kurie padeda stiprinti vietos veiklos grupių darbą.
Šiltas, nuoširdus, informatyvus ir naudingas buvo lietuvių bei lenkų vietos veiklos grupių atstovų susitikimas Pociūnėliuose ir Skėmiuose. Kitas susitikimas vyks Lenkijoje.
Romos Buivydienės informacija
Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-22 08:58:39