Naujienos
- Titulinis
- Naujienos
Radviliškio rajono savivaldybės ir administracijos vadovai susitiko su Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – ŠRATC) direktoriumi Žilvinu Šilgaliu ir jo komanda.
Susitikimą inicijavusi Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė teigė, kad susitikti buvo būtina. „Pokalbio akis į akį poreikis jau kuris laikas po truputį augo, kaupėsi klausimai centro vadovui, todėl susitikime aptarėme tiek įsisenėjusius klausimus, tiek ateityje numatomų priimti sprendimų gaires“, – pokalbio ribas nubrėžė J. Margaitienė.
Susitikime aptarti keli klausimai, aktualūs Radviliškio rajono savivaldybės gyventojams ir savivaldybei.
Atliekų tvarkymo mokestis neišvengiamai didės, vežėjo konkursas stringa
Pasak Ž. Šilgalio, kitais metais Savivaldybės tarybai reikės priimti sprendimai dėl atliekų tvarkymo rinkliavos mokesčio didinimo. To priežastis – LR Seimas prieš pat kalėdines šventes priėmė mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisas, kuriomis 5 kartus, t. y. nuo 10 Eur iki 50 Eur (už toną) padidino nepavojingų atliekų šalinimo sąvartyne mokestį. Pasak ŠRATC atstovų, jau anksčiau padidėjus vadinamajam vartų mokesčiui, Radviliškio rajono savivaldybės taryba nepadidino rinkliavos už atliekų tvarkymą, o kiti apskrities rajonai tą darė. „Norėtųsi, kad rinkliava rajono gyventojams didėtų kuo mažiau. Tam, kad galėtume rengti sprendimo projektą ir teikti jį savivaldybės tarybai, mums reikia žinoti ir atliekų vežėjo įkainius, o vežėjo parinkimo konkursas vis stringa, jau metus neturime vežėjo“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė. Administracijos direktorė paragino ŠRATC imtis veiksmų ir atnaujinti atliekų vežėjo parinkimo konkursą. „Šiuo metu Radviliškio rajone atliekas veža UAB „Ecoservise projektai“, jie tą daro neįvykus konkursui dėl vežėjo parinkimo pagal ankstesnę sutartį, kurioje yra numatyta, kad vežėjas atliekas veža iki naujo vežėjo parinkimo, tad problemų dėl atliekų išvežimo kol kas nėra, ir tas džiugina, bet būtų gerai imtis veiksmų ir dar kartą skelbti vežėjo konkursą, išsprendus visus tam trukdančius klausimus“, – sakė ji. Pasak Ž. Šilgalio, didžiausia kliūtis yra ta, kad šioje vietoje yra per mažai konkurencijos.
Planuojama, kad naujo atliekų tvarkymo rinkliavos mokesčio klausimą Radviliškio rajono savivaldybės taryba svarstys 2022 metais.
Daugiabučių namų gyventojams rūšiuoti dar reikia mokytis
Susitikime dalyvavęs rajono savivaldybės meras V. Simelis pasidomėjo, kaip rajono gyventojai rūšiuoja atliekas, kaip dirbama su skolininkais. „Galimybės rūšiuoti yra visos: priemonių pakanka, mokomosios, švietėjiškos medžiagos yra tikrai labai daug, teoriškai rūšiuoja 100 proc. rajono gyventojų, bet vis dar nemaža problema yra daugiabučių namų gyventojų sąmoningumas. Individualiuose namuose vežėjas tiesiog neims konteinerio, kuriame sudėtos nerūšiuotos atliekos, o daugiabučių namų mišriųjų atliekų konteinerių turinio juk viso nepatikrinsi, maišelių turinio su konkrečiais gyventojais nesusiesi, taigi, tikimės, kad žmonių sąmoningumas didės, ir atliekos bus tinkamai rūšiuojamos. O su skolininkais dirbama nuolat, kiekvienas skolininkas per einamuosius metus yra paraginamas susimokėti, tad šiuo klausimu didesnių problemų nėra“, – sakė Mantas Tamošiūnas, ŠRATC Rinkliavos tarnybos vadovas.
Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelės – būtinybė, o ne prabanga
Susitikime diskutuota ir apie Baisogalos ir Šeduvos stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelių iškėlimo į kitą vietą ar praplėtimo ir darbų finansavimo klausimas. „Tiek Šeduvoje, tiek Baisogaloje šios aikštelės būtinai reikalingos, bet jas reikia padidinti arba perkelti į kitą vietą. Atsisakyti jų negalima, nes tuomet ir vėl pakelės ir pamiškės bus pilnos šiukšlių“, – sakė J. Margaitienė. Pasak ŠRATC atstovų, labai smarkiai pakilus rangos darbų kainoms, reiktų patikslinti atliekamų darbų kiekius ir šiems darbams skirtą finansavimą.
Radviliškio rajono savivaldybėje apsilankė Mantas Tamošiūnas, Rinkliavos tarnybos vadovas, Irina Porfirjeva, finansininkė, Neringa Kairienė, projektų priežiūros specialistė.
Susitikime su Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovais dalyvavo Vytautas Simelis, Radviliškio rajono savivaldybės meras, jo pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas, Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, jos pavaduotojas Justinas Pranys, Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Varanavičius, Finansų skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Baškevičienė, Buhalterinės apskaitos skyriaus vadovė (vyriausioji buhalterė) Danutė Gaučytė.
Radviliškio rajono savivaldybės informacija
Radviliškio rajono savivaldybės
administracija
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188726247
Aušros a. 10, 82196, Radviliškis
(0 422) 69 003
informacija@radviliskis.lt
Pranešti apie korupciją
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
| Pasirinkimas | Paaiškinimas |
|---|---|

