Suskambo festivalis „Žemėj Lietuvos“
2023 m. Balandžio 24
d.
Balandžio 22 d. Radviliškio miesto kultūros centre vyko tradicija tapęs respublikinis kapelų festivalis „Žemėj Lietuvos“. Liaudiškos muzikos tradicijas puoselėjantis renginys organizuojamas jau keturioliktąjį kartą ir kaskart gausiai suburia ištikimus žiūrovus. Kapelų festivalio tikslas – saugoti lietuvių liaudies tradicijas ir papročius, skatinti meilę lietuviškai dainai, pristatyti skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių kapelas, užtikrinti lietuvių liaudies muzikos tradicijų tęstinumą. Renginyje skambėjo lietuvių liaudies dainos, instrumentiniai kūriniai, žiūrovai žavėjosi dalyvių sceniniais kostiumais, įvaizdžiais, klausėsi nuoširdžių sveikinimo žodžių, susipažino su Aukštaitijos ir Žemaitijos etnografinių regionų muzika. Scenoje viena kitą keitė ir žiūrovams savo muzikines programas dovanojo net šešios kapelos.
Renginį pradėjo šventės šeimininkai Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė), kuri publikai pritariant uždainavo lietuvių liaudies dainą „Vienlangėj grytelėj“. Renginį vedė festivalio sumanytoja ir šeimininkė Jūratė Stakvilevičienė, kuri išradingai pristatinėjo kapelas, šmaikščiai kalbino žiūrovus ir kolegas scenoje bei išsamiai papasakojo apie paskelbtus Aukštaitijos ir Žirgo metus. Aukštaitijos metai paskelbti pabrėžiant, kad 2023 metais sukanka 700 metų nuo pirmojo reikšmingo Aukštaitijos vardo pagarsinimo tarptautinėje erdvėje. Aukštaitijos metai – puiki proga atkreipti dėmesį į savitas Aukštaitijos tradicijas (sakytinį ir muzikinį folklorą, kulinarinį paveldą, tradicinius amatus ir verslus, kalendorinius ir kitus papročius, tarmę ir patarmes), aktualizuoti jų išsaugojimą, pasidžiaugti stipria šio krašto žmonių etnoregionine savimone.
Festivalyje savo krašto muzikines tradicijas pristatė ir puokštę gražiausių dainų padovanojo Panevėžio rajono Raguvos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kukalis“ (vadovė Viktorija Kiurienė), Ukmergės rajono Siesikų kultūros centro kaimo kapela „Vieversa“ (vadovas Mindaugas Grainys), Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Aušrinė“ (vadovas Alvydas Čepauskas), Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela (vadovė Evelina Stalgienė). Festivalį užbaigė svečiai iš Žemaitijos – Kretingos kultūros centro liaudiška kapela „Lakštingelė“ (vadovas Pranas Razmus).
Festivalio dalyviams įteikdama margaspalvių gėlių padėkojo Radviliškio miesto kultūros centro direktorė Indrė Ginkevičienė. Kapelų festivalis „Žemėj Lietuvos“ turi gražią tradiciją – jį kaskart vainikuoja bendra visų muzikantų atliekama daina. Ne išimtis ir šie metai, skambant finalinei dainai „Žemėj Lietuvos“ tarsi didelis ir darnus kolektyvas uždainavo ir dalyviai scenoje, ir žiūrovai salėje.
Radviliškio miesto kultūros centro informacija ir nuotraukos
Paskutinis atnaujinimas: 2023-04-24 15:58:17