Sveikatos lobio paieškos Radviliškio 455-erių metų jubiliejaus paminėjimui
2022 m. Liepos 10
d.
Liepos 6-ąją, minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną ir Radviliškio miesto 455-ąjį gimtadienį, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras organizavo pėsčiųjų žygį mėgstantiems aktyvų laisvalaikį. Žygyje galėjo dalyvauti visi norintys pažinti savo kraštą, įveikti 14 km žygio trasą, aplankyti Baisogalos ir Skėmių seniūnijų kultūrinius bei gamtos objektus.
Apniukusį rytą gausus būrys žygeivių susirinko prie Baisogalos dvaro. Susirinkusius pasveikino Seimo narys Antanas Čepononis, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Agnė Šlekienė, LSMU gyvulininkystės instituto direktorius Artūras Šiukščius, palinkėjo sėkmingai įveikti žygio trasą, patirti malonių akimirkų stiprinant sveikatą. Dvare įsikūręs LSMU gyvulininkystės institutas kol kas nėra laisvai turistų lankomas objektas, tačiau šio žygio dalyviams instituto darbuotoja Roma Vasiliauskytė ne tik trumpai papasakojo dvaro istorijos bei architektūros svarbiausius faktus, bet ir įleido apžiūrėti unikalų dvaro interjerą.
Žygeiviai, sekdami žemėlapio ir kitomis nuorodomis, nekantraudami iškeliavo į pirmąjį maršruto punktą – Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ namuose. Jau ne vienerius metus aktyvūs šios bendruomenės nariai dalyvauja visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose renginiuose, todėl labai norėjosi supažindinti ir pristatyti šią bendruomenę ir kitiems Radviliškio miesto gyventojams ir svečiams. Iš tolo žygeivius pasitiko skambantis „Imantų“ bendruomenės himnas, pasveikino bendruomenės pirmininkas Arūnas Marašinskas, garbės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius papasakojo bendruomenės įsikūrimo ir veiklos istoriją, o mažieji žygio dalyviai klausėsi pasakų namelio istorijų. Pasivaišinę gardžiais užkandžiais aktyvaus poilsio mėgėjai pajudėjo toliau žygio maršrutu, gaivinami prasidėjusio vasaros lietaus. Kelias toliau vedė link Angelo ir Velnio, dar vadinamo Valatkonių akmens. Įspūdingi gamtos kūriniai – akmenys buvo saugomi „angelų“ ir „velniukų“ bei äraganaičių“, kurie pasitiko ir pralinksmino nustebusius žygeivius. Prie Skėmių traktieriaus, kur buvo žygio finišas, jau pavargusius, lietaus atgaivintus, tačiau linksmai nusiteikusius žygeivius pasitiko svetingos Skėmių kaimo bendruomenės ir Traktieriaus šeimininkės, paruošusios užkandžių, naminės giros jėgoms atgauti. Radviliškio visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlės bei medaliai įteikti visiems įveikusiems žygio trasą.
Vis daugiau žmonių supranta sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo naudą, dalyvaudami įvairiuose fizinio aktyvumo skatinimo renginiuose, tačiau nemažiau svarbi ir žmonių bendrystė. Už nepamirštamą bendrystę Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro kolektyvas dėkoja Baisogalos dvare įsikūrusio LSMU gyvulininkystės instituto darbuotojams, Baisogalos priestočio „Imantai“ bei Skėmių kaimo bendruomenėms, Skėmių seniūnijai ir patį didžiausią bendruomeniškumo jausmą sukūrusiems žygio dalyviams!
Daugiau žygio akimirkų rasite čia.
Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija
Paskutinis atnaujinimas: 2022-07-10 22:07:21