Tarptautinę mokytojų dieną apdovanoti rezultatyviausiai dirbantys Radviliškio rajono pedagogai
2025 m. Spalio 6
d.
Spalio 3-iąją Radviliškio rajono pedagogų bendruomenė šventė Tarptautinę mokytojų dieną. Šventiniame renginyje pagerbti ir apdovanoti keturi Radviliškio rajono rezultatyviai dirbantys mokytojai.
Į šventinį renginį susirinko ne tik švietimo įstaigų pedagogai, bet ir garbingi svečiai. Pasveikinti mokytojų atvyko Radviliškio rajono savivaldybės vicemerė Jurgita Sidarienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas, savivaldybės tarybos narys, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Simelis, Seimo nario Sauliaus Luščiko padėjėja Zita Žvikienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė. Visi jie dėkojo mokytojams už jų atliekamą misiją ugdyti jaunus žmones, linkėjo sveikatos ir kūrybiškumo kasdieniame darbe.
Nauja skatinimo tvarka
Šiais metais Radviliškio rajono savivaldybės taryba patvirtino Rezultatyviai dirbančių mokytojų skatinimo tvarkos aprašą. Jame numatytos keturios premijos po 1 250 eurų – kiekvienoje ugdymo pakopoje dirbantiems Radviliškio rajono pedagogams.
Mokytojai, atsižvelgiant į apraše patvirtintus kriterijus, vertinami už mokinių olimpiadų ir konkursų laimėjimus, valstybinių brandos egzaminų rezultatus, metodinę veiklą, renginių inicijavimą, patirties dalijimąsi su kolegomis, kvalifikacijos tobulinimo programų rengimą ir kitas reikšmingas veiklas.
Geriausi iš geriausių
Šiais metais šios premijos buvo įteiktos pirmą kartą. Simboliškai premijų įteikimo ceremonija vyko Tarptautinę mokytojų dieną. Į šventinio renginio sceną atsiimti apdovanojimo kilo keturios Radviliškio rajono pedagogės: Daiva Asačiovienė, Salvinija Vaičiūnienė, Inga Veberienė ir Edita Sadauskė. Jų pastarųjų metų veikla buvo įvertinta daugiausiai balų, atsižvelgiant į Rezultatyviai dirbančių mokytojų skatinimo tvarkos apraše įvardytus kriterijus, o jų kandidatūros patvirtintos Radviliškio rajono savivaldybės mero potvarkiu.
Apdovanojimus – stiklo menininko Remigijaus Kriuko sukurtus stiklo obuolius – ir mero padėkos raštus keturioms pedagogėms įteikė vicemerė Jurgita Sidarienė ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas.
Daiva Asačiovienė, Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ specialioji pedagogė ir direktoriaus pavaduotoja, apdovanota už darbą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo srityje. Ji – novatoriškai, atsakingai dirbanti pedagogė. Darbe – ne tik profesionali, bet ir nuoširdi: tiek su vaikais, tiek su kolegomis, tiek su tėvais. Ji nuolat gilina žinias ir domisi naujausiais bei efektyviausiais darbo metodais, stebi specialiojo ugdymo srities pokyčius ir diegia pažangias praktikas kasdienėje veikloje. Ji tiki, kad kiekvienas vaikas turi teisę į kokybišką ir individualius poreikius atitinkantį ugdymą, todėl kuria aplinką, kurioje augti ir tobulėti mažiesiems ugdytiniams yra saugu, įdomu ir prasminga. Ji veda mokymus ir konsultacijas ne tik rajono, bet ir šalies pedagogams ugdymo planų kūrimo, individualizavimo ir pritaikymo klausimais, vertina savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ugdymo programų projektus nes, pasak jos, kiekvienas vaikas gali sėkmingai augti ir mokytis, kai ugdymo procesas yra tikslingai suplanuotas, lanksčiai pritaikytas ir orientuotas į jo individualius poreikius.
Apdovanotoji Salvinija Vaičiūnienė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos geografijos mokytoja ekspertė, yra geografijos vadovėlių bendraautorė, rengia metodines priemones, kuria užduotis, dalijasi patirtimi ne tik su rajono, bet ir šalies kolegomis, taip prisidėdama prie visos šalies savo dėstomo dalyko ugdymo kokybės. Jos veikla neapsiriboja vien tik pamokomis. Ji yra mokytoja, ugdanti ne tik žinių ištroškusius mokinius, bet ir esamus ir būsimus olimpiadų nugalėtojus. Ji – Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos aktyvo narė, nuolat siekianti tobulėti ir įkvėpti kitus. Savo darbais ir pavyzdžiu mokytoja ne tik skleidžia meilę geografijai, bet ir ugdo mokinių ekologinį sąmoningumą, skatina rūpintis mūsų planeta bei atsakingai žvelgti į gamtą ir žmogaus veiklos poveikį aplinkai.
Inga Veberienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė, yra tikra savo srities profesionalė ir entuziastė, kuri ne tik moko gimnazistus, bet ir aktyviai dalyvauja tarptautinių mokytojų asociacijų veikloje bei organizuoja stovyklas pedagogams. Ji nuolat tobulina savo kvalifikaciją, dalyvauja Europos projektuose, analizuoja užsienio šalių švietimo sistemas ir parveža gerąją patirtį ne tik savo mokyklos, bet ir Radviliškio rajono, šalies pedagogams. Mokytojos kraityje –ne vienas ir net ne keli šimtukininkai, tačiau ji džiaugiasi ne tik jų egzaminų rezultatais, bet ir išlikusiais puikiais santykiais su buvusiais mokiniais. Jos moto – nuolat mokytis ir tobulėti, todėl net atostogų metu ji keliauja, skaito knygas ir lanko kultūros renginius. Pasak jos, darbas tiek su kolegomis, tiek su mokiniais yra jos gyvenimo pilnatvė.
Apdovanotoji Edita Sadauskė, Radviliškio meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė – dailininkė. Aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose kūrybos pleneruose, asmeninėse bei grupinėse parodose. Ji yra išugdžiusi daugybę talentingų mokinių, dalyvavusių rajono bei šalies konkursuose ir olimpiadose. Mokytoja visada noriai dalyvauja meninių olimpiadų vertinimo komisijose ir dalijasi gerąja patirtimi su kolegomis pedagogais. „Myliu savo darbą su vaikais, o šypsena atveria kiekvieno vaiko širdį“, – sako ji.
Apdovanotąsias pedagoges pasveikino ir jų įstaigų bendruomenės.
Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos pedagogai buvo pakviesti pasimėgauti Jokūbo Bareikio koncertu, kuriame skambėjo maestro Vytauto Kernagio dainos ir jo gyvenimo istorijos.
Šventės meninę kompoziciją sukūrė režisierė Rasa Atkočiūnienė, muzikinę atmosferą – Vera Silickaja ir Virginijus Barzinskis, o vizualą – Rokas Giedraitis.
Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS informacija
Nuotraukos Agnės Teresės iš „Leisk tave nufotografuoti“
Paskutinis atnaujinimas: 2025-10-06 14:21:24