Pasirinkite kalbą

Naujienos

Teatras augina jaunąją kartą

2023 m. Birželio 6 d.


Birželio mėnesį Baisogalos kultūros centras sėkmingai įgyvendina projektą „Jaunimo Menoterapija“. Į veiklas  gausiai renkasi  jaunimas iš įvairių ugdymo įstaigų, taip pat  suaugę, menui neabejingi žmonės. Labai džiugu, jog atskirų sričių meninės veiklos sulaukia vis kitos tikslinės auditorijos ir glaudaus ryšio su jaunaisiais menininkais, kurie ne tik atvyksta parodyti savo kūrybos bei organizuoti edukacijas, bet ir paskatina jaunimą atrasti, pažadinti savo vidinius talentus, paskatina kurti ir nebijoti pasirodyti žiūrovui.                                    

Birželio 5 dieną jaunimą pakvietė Meno alchemijos – gatvės teatro spektaklis „Stepai, gazo!“ ( rež. A. Špilevoj). „Stepai, gazo!“ – tai „storytellingo“ spektaklis,  atskleidžiantis įdomius, bet mažai kam žinomus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro gyvenimo įvykius. Aktoriai Laurynas Jurgelis ir Aleksandras Špilevoj spektaklyje papasakojo realiais faktais paremtą bei  pačių aktorių išmone papildytą istoriją. Spektaklis vyko po atviru dangumi, prie ypatingai gražaus Baisogalos Komaro dvaro. Tad žiūrovai ne tik žiūrėjo spektaklį, bet ir gėrėjosi akį veriančiais vaizdais. Spektaklyje nenaudojami įprasti dramos teatro elementai – scenografija, sceninis apšvietimas, kostiumai, grimas, šiuolaikiniai scenos efektai ir kt. Susirinkus žiūrovams, aktoriai atvyko dviem savo motociklais ir pradėjo improvizuotą „storytellingo“ pasirodymą, pasinaudodami tik tuo, kas telpa motociklų krepšiuose. Tad žiūrovai pamatė ir išgirdo smagią, įdomią istoriją apie Lietuvos praeitį ir mūsų dabartį, apie tai, kas šiandienos žmogui labai aktualu. Iš karto po spektaklio vyko teatro edukacija „Daugiau dramos“, kurioje aktorius ir režisierius Aleksandras Špilevoj pristatė teatrinius žaidimus, mokė improvizacijos subtilybių, mokė kurti istorijas, apipintas įvairiausiomis fantastinėmis detalėmis.

Baisogaloje pirmą kartą vykdomas jaunimui skirtas projektas „Jaunimo Menoterapija“ turi didžiulę išliekamąją vertę – mažina kultūrinę atskirtį regione, skatina jaunimą eksperimentuoti, kurti ir nebijoti parodyti save. Organizatoriai labai džiaugiasi galimybe šį spektaklį parodyti ypač gražioje Baisogalos vietoje – Komaro dvaro kieme. Džiaugiamės gausia žiūrovų auditorija, kurie liko sužavėti šio spektaklio. Labai džiugu, jog į spektaklį atvyko jaunimas ne tik iš mūsų gimnazijos, bet ir iš Šeduvos, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos ir kitų ugdymo įstaigų. Tikimės, jog abejingų nepalikęs renginys paskatins mūsų jaunuosius kraštiečius nebijoti kurti, stengtis atrasti save ir pasidalinti savo kūryba su aplinkiniais.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė. Projektą organizuoja Radviliškio r. Baisogalos kultūros centras. Projekto rėmėjas – UAB Šiaulių apskrities televizija, projekto partneris – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės institutas.

Baisogalos kultūros centro informacija ir nuotraukos

Paskutinis atnaujinimas: 2023-06-06 13:05:12