Pasirinkite kalbą

Naujienos

Vasario 16-osios rytas Lizdeikos gimnazijoje

2026 m. Vasario 18 d.


Jau tapo gražia tradicija gimnazijoje iškilmingai paminėti Vasario 16-ąją  – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Šventiniai renginiai subūrė mokyklos bendruomenę: mokinius, mokytojus, darbuotojus ir administraciją. Minėjimas tapo prasminga proga prisiminti valstybės istoriją, stiprinti pilietiškumą bei bendruomeniškumą.

Iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija

Renginiai prasidėjo iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija gimnazijos kieme. Skambant Lietuvos himnui, mokiniai ir mokytojai pagerbė valstybės simbolius. Iškart po vėliavos pakėlimo sveikinimo kalbą tarė gimnazijos direktorė. 
Savo kalboje ji kvietė mokinius domėtis ir studijuoti Lietuvos istoriją, iš jos semtis išminties, stiprybės ir vertybinių pamatų. Direktorė pabrėžė, kad laisvė nėra duotybė – ji turi būti saugoma, branginama, puoselėjama ir ginama kiekvienos kartos. Taip pat buvo prisimintas ir šiandien Europą sukrečiantis žiaurus karas Ukrainoje, akcentuojant, kaip svarbu vertinti taiką, solidarumą ir tautų vienybę.

Parodomoji rikiuotės programa

Vienas įspūdingiausių šventės akcentų – krašto gynybos dalyką lankančių mokinių parodomoji rikiuotės programa. Mokiniai demonstravo išmoktus rikiuotės elementus, discipliną ir komandinį darbą. Jų pasirodymas įrodė, kad jaunimas rimtai žiūri į pilietiškumo bei atsakomybės ugdymą.

Orientacinis žygis po Radviliškio miestą

Vėliau gimnazistai ir šventės svečiai dalyvavo orientaciniame žygyje po Radviliškio miestą. Komandoms teko įveikti įvairias užduotis, susijusias su miesto istorija, Lietuvos nepriklausomybės įvykiais bei svarbiomis vietomis. Žygis ne tik skatino fizinį aktyvumą, bet ir gilino istorines žinias, ugdė bendradarbiavimo įgūdžius.

Šachmatų varžybos

Šventinę dieną vyko ir šachmatų varžybos, kuriose mokiniai galėjo pasitikrinti savo strateginį mąstymą bei kantrybę. Įtemptos partijos ir garbinga kova atskleidė, kad gimnazijoje gausu talentingų ir mąstančių jaunųjų šachmatininkų.

Padėka organizatoriui

Sugrįžusius iš žygio, gimnazijos virėjos vaišino gardžia sriuba, aktyvių tėvelių klubo keptais grybukais, karšta arbata, direktorė dėkojo visiems dalyviams bei renginio organizatoriui – fizinio ugdymo mokytojui Nerijui Kazlauskui – už iniciatyvą, atsakingą pasiruošimą ir prasmingą šventės programą.

Vasario 16-osios minėjimas tapo gražiu pilietiškumo pavyzdžiu, priminusiu, kad meilė Tėvynei prasideda nuo žinių, atsakomybės ir bendrystės.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2026-02-18 09:27:27