Žemdirbių laukia naujovės ir iššūkiai
2023 m. Kovo 17
d.
Kovo mėn. 10 dieną miesto kultūros centre vyko rajono žemdirbių susirinkimas-seminaras. Pagrindinė renginio tema – Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginis planas, paramos galimybės žemės ūkiui ir žemdirbių laukiantys iššūkiai. Susirinkime dalyvavo Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos viceministras Egidijus Giedraitis, Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos, VĮ Žemės ūkio duomenų centro, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos, Valstybinės augalininkystės tarnybos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir kitų institucijų atsakingi darbuotojai.
Žemės ūkio ministerijos viceministras Egidijus Giedraitis gausiai susirinkusiems rajono žemdirbiams išsamiai pristatė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą, atsakė į klausimus. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Mingaila Saulevičius pristatė aplinkosaugos naujoves, susijusias su žemės ūkio veikla. Jis informavo, kad pradėjo veikti departamento konsultacijų centro bendrasis telefonas 8 700 02022, kurio paskambinę gyventojai galės gauti svarbią informaciją aplinkosauginiais klausimais dėl atliekų tvarkymo ir nuotekų, gyvosios gamtos – laukinių gyvūnų, medžioklės, žvejybos, geriamojo vandens, plaukiojamo taisyklių vandens telkiniuose, vandens telkinių tvarkymo ir įrengimo, oro taršos ir žemės ūkio veiklos aplinkosaugos, miškų apsaugos ir želdinių, aplinkosaugos mokesčių ir Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (toliau – GPAIS) klausimų. Valstybinės augalininkystės tarnybos Šiaulių regioninio skyriaus specialistas Tadas Raugalas atsakė į žemdirbių klausimus, susijusius su augalų apsauga.
Susirinkusieji išklausė ir Radviliškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Jūratės Beržinskienės patarimus, kaip žemdirbiams geriau apsaugoti savo turtą. Žemdirbiai buvo aktyvūs seminaro dalyviai ir uždavė pranešėjams nemažai konstruktyvių klausimų. Susirinkimą moderavo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius.
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus informacija
Paskutinis atnaujinimas: 2023-03-17 14:59:20