Pasirinkite kalbą

Naujienos

Žiema ant stogų – rizika praeiviams

2026 m. Vasario 20 d.


Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu Lietuvoje gausiai prisnigus, esant galimiems oro temperatūros svyravimams, ant statinių stogų gali susidaryti ledo varvekliai, sniego sankaupos, šlapio ar sušalusio sniego masė, kuri gali kristi nuo statinių konstrukcijų, sukeldama pavojų žmonių sveikatai.

Kieno atsakomybė pasirūpinti saugumu?

Jeigu pastebite besiformuojančius pavojingus varveklius ar didelę sniego ar ledo masę ant pastato stogo, svarbu prisiminti, kad atsakomybė pirmiausia tenka pastato savininkams, valdytojams arba bendrijų pirmininkams. Jie privalo užtikrinti, kad nebūtų keliamas pavojus praeiviams – privaloma nedelsiant šalinti varveklius ir visą susikaupusią ledo masę. Organizuojant šiuos darbus, būtina aptverti pavojingą teritoriją, nesugadinti šalia esančių ryšių ar elektros tinklų, saugos įrangos, šviestuvų, radijo ar televizijos antenų, želdinių, statinių fasadų.

Jei pavojus yra neišvengiamas ir negalima ledo pašalinti iš karto, būtina aptverti pavojingą vietą ryškiomis juostomis ir pakabinti įspėjamuosius ženklus.

Atminkite, kad ignoruojant šią pareigą, už nukritusio varveklio ar sniego padarytą žalą (tiek turtui, tiek sveikatai) teks atsakyti teisės aktuose nustatyta tvarka.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2026-02-20 14:11:32